Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 951
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: Troska uczniów z Witoszowa Dolnego o zwierzęta

Niedziela, 24 lutego 2019, 11:08
Aktualizacja: 13:10
Autor: red
Witoszów Dolny: Troska uczniów z Witoszowa Dolnego o zwierzęta
Fot. Gmina Świdnica
21 lutego klasę VI a w Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym odwiedziły: Małgorzata Prończuk – pracownik Schroniska dla Zwierząt w Świdnicy oraz Anna Rewrowska – wolontariuszka tej instytucji. Na wizytę z niecierpliwością czekali uczniowie, ponieważ panie do szkoły przybyły wraz z podopiecznym schroniska – psem Portosem.

Niecodzienna wizyta wiązała się z wirtualną adopcją, jakiej wspólnie podjęła się klasa. Była nagrodą za starania i pracę dzieci. Przybyłe panie opowiedziały uczniom, jak prawidłowo zajmować się zwierzętami, jak funkcjonuje schronisko oraz jak wygląda codzienna praca wolontariuszy w schronisku. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali historii związanych z trudnymi losami zwierząt przebywających w schronisku.
- Od października 2018 roku nieprzerwanie troszczymy się już o trzeciego psa. Nasza współpraca ze schroniskiem w Świdnicy polega na regularnej zbiórce karmy, potrzebnych rzeczy i pieniędzy przeznaczonych na utrzymanie psów czy pokrycie kosztów leczenia. Mimo smutnych doświadczeń związanych ze stratą pierwszej zaadoptowane suczki -Smerfetki, która chorowała na nowotwór, dzieci nie zraziły się do przedsięwzięcia i nadal są bardzo chętne do współpracy. Z zaangażowaniem i radością przystąpiły do następnego wyzwania i podjęły się opieki nad kolejnym opuszczonym pieskiem. Dzięki klasowej inicjatywie, która jest wspierana przez rodziców, uczniowie uczą się odpowiedzialności, budowania przyjaznych relacji ludzko-zwierzęcych oraz prawidłowej opieki nad czworonogami. Ponadto w praktyce poznają ideę wolontariatu, do której po ukończeniu 16 roku życia mogą samodzielnie przystąpić – podsumowuje spotkanie Monika Janiszewska, wychowawczyni klasy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group