Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 1001
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Trwa budowa ścieżki rowerowej

Niedziela, 11 czerwca 2017, 11:42
Autor: red
Żarów: Trwa budowa ścieżki rowerowej
Fot. UM Żarów
Rozpoczęły się prace przy budowie ścieżki rowerowej przy ulicy Cembrowskiego w Żarowie.

To dopiero pierwsza droga rowerowa, która powstaje na terenie Żarowie. W ramach projektu "Wdrażanie Strategii Niskoemisyjnych - budowa zintegrowanego centrum przesiadkowego w Żarowie oraz budowa dróg rowerowych, ciągów pieszych wraz z oświetleniem na terenie miasta Żarów", na który gmina Żarów otrzymała ponad 4 miliony złotych dofinansowania, do użytku mieszkańców oddane zostaną również chodniki i nowe rondo.

Inwestycja obejmuje swoim zakresem również budowę ciągów pieszych wraz z oświetleniem oraz centrum przesiadkowego.
- Ruszyliśmy z budową ścieżki rowerowej, prace przebiegają zgodnie z opracowanym harmonogramem. Przy ul. Cembrowskiego w Żarowie powstanie nowa ścieżka rowerowa wraz z chodnikiem i oświetleniem. Inwestycja powinna zakończyć się początkiem lipca. Po prawej stronie jezdni powstanie chodnik, a po lewej zostanie wykonane oświetlenie i ścieżka rowerowa. Chodnik będzie zrealizowany w technologii kostki brukowej, a ścieżka rowerowa pokryje się asfaltem - mówi Dariusz Stańczyk z Przedsiębiorstwa Wielobranżowego "Stańczyk" wykonawca inwestycji.

Nowa ścieżka rowerowa przebiegać będzie wzdłuż ulicy Cembrowskiego. Kolejne drogi rowerowe powstaną także przy ulicach Talowskiego, Przemysłowej, Armii Krajowej, Krasińskiego, Sikorskiego, Chrobrego, Wiejskiej, Mickiewicza, Słowiańskiej, Korczaka, Lipowej, Akacjowej, Brzozowej, Jaworowej, Kasztanowej, Klonowej, Bukowej, Wierzbowej, Jodłowej i Modrzewiowej. Wszystkie zostaną wybudowane w mieście, co zapewne także zmieni wizerunek estetyczny otoczenia.
- Budowa ścieżek rowerowych to inwestycja długo oczekiwana przez naszych mieszkańców. Niebawem ruszymy z następnymi, po ogłoszeniu i rozstrzygnięciu kolejnych przetargów. Jeszcze w tym roku powinna także rozpocząć się budowa zintegrowanego centrum przesiadkowego. W ramach tego zadania powstanie rondo na ulicy Armii Krajowej, przy skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Dworcowej - wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak.

Budowa nowej ścieżki rowerowej przy ul. Cembrowskiego i chodnika wraz z oświetleniem w Żarowie, zgodnie z podpisaną umową, kosztować będzie 235.026,85 złotych. Projekt realizowany jest w ramach zadania "Wdrażanie Strategii Niskoemisyjnych - budowa zintegrowanego centrum przesiadkowego w Żarowie oraz budowa dróg rowerowych, ciągów pieszych wraz z oświetleniem na terenie miasta Żarów". Jego całkowita wartość wynosi 5 114 351,75 złotych, przyznane dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 to kwota 4 347 198,99 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group