Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 563
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Trwa remont alei Niepodległości

Wtorek, 20 czerwca 2023, 13:08
Autor: red
Świdnica: Trwa remont alei Niepodległości
Fot. UM Świdnica
Prace przy przebudowie al. Niepodległości w Świdnicy są mocno zaawansowane.

Po stronie lewej (patrząc od pl. Wolności) większość robót została zakończona. Wykonano ciąg pieszo-rowerowy, oświetlenie, trwają prace przy zieleni. Posadzono cześć drzew, wkrótce pojawią się krzewy i drzewa na odcinku od pl. Wolności do schodów. Pomiędzy jezdnią i ciągiem pieszo-rowerowym zamontowane będą kraty ochronne dla drzew i posadzone drzewa o pokroju kolumnowym.

Po drugiej stronie drogi wykonano podbudowy i postawiono większość krawężników i obrzeży. Kończą się prace przy zatoce postojowej. Rozpoczęły się roboty brukarskie, układane są płyty i kostki kamienne na chodniku.

Do zrobienia został jeszcze chodnik oraz położenie warstwy wiążącej jezdni po jednej stronie, wybrukowanie zatoki, zagospodarowanie zielenią i małą architekturą dwóch skwerów, regulacja studni urządzeń podziemnych, ułożenie warstwy ścieralnej na całości jezdni, wymalowanie oznakowania poziomego, ustawienie oznakowania pionowego oraz zagospodarowanie trawników.

Przypomnijmy, że ulica wyposażona zostanie w nowe oświetlenie drogowe, kanalizację deszczową, chodniki, ciąg pieszo-rowerowy oraz zatokę postojową, a istniejąca konstrukcja jezdni zostanie wzmocniona i zamieniona na asfaltobetonową. Niezwykle ważnym elementem jest również zieleń uliczna, która nawiązywać będzie do uwarunkowań historycznych.

Wykonawcą prac jest firma HYPMAR z Modlęcina. Koszt zadania to 6 750 000 zł. Zgodnie z umową roboty drogowe powinny zakończyć się 31 październik tego roku. Jeżeli warunki atmosferyczne na to pozwolą, to termin ten może ulec skróceniu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group