Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1318
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Trzy pokazy

Wtorek, 16 kwietnia 2024, 13:53
Autor: red
Świdnica: Trzy pokazy
Fot. organizatorzy
Świdniczanie i świdniczanki kochają kino, a zwłaszcza kino, które porusza. Wrocławska Fundacja Filmowa i Świdnicki Ośrodek Kultury chcą, aby ambitne kino było w mieście obecne przez cały rok. Co ważne, Dyskusyjny Klub Filmowy Spektrum to nie tylko wspólne oglądanie, ale też dyskutowanie, spieranie i dzielenie się.

Pierwsze trzy pokazy odbędą się pod hasłem „Bliscy obcy”, które nawiązuje do konkursu „Closer/Bliżej” znanego z Festiwalu Spektrum. Za pomocą filmów pokazywanych w tej sekcji organizatorzy podkreślali, jak bardzo istotne dla wydarzenia są historie lokalne i małe ojczyzny. „To, że Spektrum odbywa się w małym i pięknym miasteczku na Dolnym Śląsku, z dala od dużych aglomeracji miejskich, przekuliśmy w atut. Konkursowe słowo Bliżej, dzięki niezmiernie wrażliwej i ciepłej publiczności, płynnie przekształciło się w bliskość” – mówi Paweł Kosuń, dyrektor artystyczny festiwalu.

W tym roku po raz pierwszy Spektrum stanie się wydarzeniem międzynarodowym. W październiku festiwal zagości również w czeskim Trutnovie i stanie się prawdziwym pomostem do wymiany wrażliwości, pomysłów, kultury i sztuki po obu stronach granicy, a przede wszystkim lepszego poznania naszych sąsiadów.

Każdy z trzech filmów, które zostaną zaprezentowane w ramach DKF Spektrum pod hasłem „Bliscy obcy” opowie o innym odczuwaniu obcości. Niektórzy są obcy we własnym kraju, niektórzy są obcy, ponieważ pochodzą z innego kręgu kulturowego, a niektórzy bywają obcy w miejscu, w którym się urodzili.

Projekcje odbędą się w Świdnickim Ośrodku Kultury, bilety w cenie 10 zł można zakupić na: www.sok.com.pl.

Program projekcji:

25.04, 18:00„Minari”, reż. Lee Isaac Chung
9.05, 18:00„Bestie”, reż. Rodrigo Sorogoyen
27.06, 18:00„Nostalgia”, reż. Mario Martone

Szczegóły i opisy filmów: https://spektrumfestiwal.pl/aktualnosci/dkf/

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group