Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 680
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Trzy pokolenia

Wtorek, 27 grudnia 2022, 11:40
Aktualizacja: 12:41
Autor: red
Strzegom: Trzy pokolenia
Fot. UM Strzegom
W grudniu br. uczniowie PSP4 w Strzegomiu w ramach zadania pod nazwą „Trzy Pokolenia”, finansowanego ze środków Ministra Edukacji i Nauki, realizowanego w ramach programu pn. „Międzypokoleniowe Centra Edukacyjne – wsparcie integracji międzypokoleniowej podejmowali wiele ważnych działań.

Odwiedzili członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Strzegomiu (podczas „herbatki z babcią i dziadkiem” rozmawiali o modzie, strojach szkolnych obowiązujących w różnych czasach, obejrzeli kronikę prowadzoną przez panie ze Związku). Wzięli udział, wraz z rodzicami i dziadkami, w warsztatach bożonarodzeniowych wykonując nietypowe stroiki bożonarodzeniowe – pająki (powiązane z obrzędowością i wykonane z łatwo dostępnych surowców: słomy, fasoli, grochu, piór, włóczki, postrzępionego płótna oraz kolorowych bibułek i papierów), mikołajki z plastrów drzewa oraz pierniczki. Nauczyli się zajęcia naszych babć, czyli robienia na drutach (niektórym tak się spodobało, że postanowili w czasie świąt ćwiczyć – czekamy na efekty)

Wszystkie zadania zostały zorganizowane i zrealizowane przez STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 IM.KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO W STRZEGOMIU „PRZYJACIELE CZWÓRKI” w ramach zadania pod nazwą TRZY POKOLENIA, finansowanego ze środków Ministra Edukacji i Nauki, realizowanego w ramach programu pn. „Międzypokoleniowe Centra Edukacyjne - wsparcie integracji międzypokoleniowej”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group