Łącznie dolnośląskie samorządy otrzymały 100 mln zł na realizację zadań własnych polegających na remoncie lub odbudowie zniszczonej bądź uszkodzonej infrastruktury.
- W ubiegłym roku otrzymaliśmy największą z dotychczas przyznanych przez MSWiA wartość promesy na usuwanie skutków powodzi, 2,2 mln zł. Dzięki tym funduszom w gminie Świdnica udało się odbudować drogę gminną w Witoszowie, przeprowadzić regulację potoku Młynówka w Bystrzycy Górnej, potoku Kotarba w Mokrzeszowie oraz wykonać remont budynku komunalnego w Pogorzale. W tym roku kwotę 300 tys. zł. zamierzamy przeznaczyć na odbudowę rowów w: Lubachowie oraz Pankowie – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.
Skomentuj
Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.
Nie ma jeszcze komentarzy.