Środa, 24 czerwca

Trzysta tysięcy złotych rządowej pomocy

Audio

Czytaj na głos

Autor: red. 1 min czytania

300 tys. złotych na odbudowę powodziowych zniszczeń trafi do budżetu gminy Świdnica, w ramach rządowej pomocy na usuwanie klęsk żywiołowych. 13 marca wójt gminy Świdnica otrzymała promesę z rąk Wojewody Dolnośląskiego i Wiceministra Administracji i Cyfryzacji.

Łącznie dolnośląskie samorządy otrzymały 100 mln zł na realizację zadań własnych polegających na remoncie lub odbudowie zniszczonej bądź uszkodzonej infrastruktury.

- W ubiegłym roku otrzymaliśmy największą z dotychczas przyznanych przez MSWiA wartość promesy na usuwanie skutków powodzi, 2,2 mln zł. Dzięki tym funduszom w gminie Świdnica udało się odbudować drogę gminną w Witoszowie, przeprowadzić regulację potoku Młynówka w Bystrzycy Górnej, potoku Kotarba w Mokrzeszowie oraz wykonać remont budynku komunalnego w Pogorzale. W tym roku kwotę 300 tys. zł. zamierzamy przeznaczyć na odbudowę rowów w: Lubachowie oraz Pankowie – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka