Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 959
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Turniej Drużyn Podwórkowych w nowej oprawie

Sobota, 16 lipca 2011, 11:06
Aktualizacja: 11:07
Autor: red.
Świdnica: Turniej Drużyn Podwórkowych w nowej oprawie
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Coroczny Turniej Drużyn Podwórkowych organizowany przez OSiR w Świdnicy w tym roku zyska nowa oprawę. Stanie się tak dlatego, ze OSiR–owi udało się zakwalifikować turniej do rządowego programu „Razem Bezpieczniej”

Główna część programu będzie realizował świdnicki Urząd Miejski, natomiast OSiR przeprowadzi turniej w ramach zadania „bez lęku i agresji w świdnickich szkołach” – Przedsięwzięcie jest skierowane do świdnickiej młodzieży szczególnie z rejonu śródmieścia, ale oczywiście w Turnieju będzie mogła wziąć udział młodzież z całego miasta – mówi odpowiedzialny w ośrodku za realizacje programu Grzegorz Szwegler.

Powszechnie wiadomo, że sport w wielu przypadkach pozwalał młodym ludziom wyjść z trudnego środowiska i poukładać sobie życie na nowo. – Chcemy w ten sposób odciągać młodych ludzi od różnych społecznych zagrożeń związanych m.in. z aspektami przestępczymi – dodaje Szwegler. W dobie tak powszechnego obecnie internetu, gier komputerowych i portali społecznościowych, turniej ma także zachęcać do uprawiania sportu i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Ponieważ impreza będzie miała znacznie większy wymiar niż w latach ubiegłych, zmianie uległ także termin turnieju. Piłkarze amatorzy będę rywalizować na boiskach Świdnickiego OSiR-u nie jak wstępnie planowano pod koniec lipca, ale od 17 do 20 sierpnia. Regulamin Turnieju jest taki sam, zawody zostaną rozegrane w 3 kategoriach wiekowych – rocznik 98 i młodsi, rocznik 95 i młodsi oraz w kategorii 94 i starsi

Na dzień od 17 do 19 sierpnia zaplanowano eliminacje, natomiast finał zawodów połączony z piknikiem odbędzie się 20 sierpnia. Dla uczestników przewidziano atrakcyjne nagrody. Zapisy drużyn do Turnieju będą przyjmowane: w dniach 12-16 sierpnia od godziny 16 do 18 w Kawiarence Tenisowej.

(OSiR)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group