Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 517
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Tydzień pełen obrad

Wtorek, 28 grudnia 2010, 12:28
Aktualizacja: 12:41
Autor: KO
powiat świdnicki: Tydzień pełen obrad
Na sesji w Jaworzynie Śląskiej sporo dziś uchwał...
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Ostatni tydzień roku jest niezwykle pracowity dla radnych miast i gmin oraz powiatu. Przed godziną ze spóźnieniem rozpoczęła się sesja w Świdnicy. Dziś też obrady w Strzegomiu i w Jaworzynie Śląskiej.

Sesja w Świdnicy trwa (zapowiedź: tutaj), rada już powiększyła się o dwóch radnych: Michała Ossowskiego i Michała Kuliga.

III Sesja Rady Miejskiej w Strzegomiu kadencji 2010-2014 rozpocznie się o godz. 13.00. Radni podejmą uchwały m.in. w sprawie: trybu prac nad projektem uchwały budżetowej; zmian tegorocznego budżetu gminy Strzegom; ustalenia wykazu wydatków budżetowych, które nie wygasają z upływem 2010 roku; ustalenia wynagrodzenia dla burmistrza Strzegomia, zarządzenia wyborów sołtysów i rad sołeckich na terenie gminy Strzegom, uchwalenia Statutu Zakładu Usług Komunalnych w Strzegomiu i zatwierdzenia taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków na terenie gminy Strzegom.

Również trzecia sesja Rady Miejskiej w Jaworzynie Śląskiej rozpocznie się o godz. 16.00 (w sali nr 7 Samorządowego Ośrodka Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej). Tu też do podjęcia rajcowie będą mieli sporo uchwał, m.in. w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2011 rok oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2011 oraz w sprawie nadania nazwy ulicy w mieście Jaworzyna Śląska.

Jutro z kolei obradować będą radni w Świebodzicach i w Dobromierzu. Świebodziccy rajcowie spotkają się sali narad ratusza o godz. 15.30. Zajmą się m.in. zmianami w planie tegorocznego budżetu gminy, sposobem konsultowania z radą działalności pożytku publicznego lub organizacjami pozarządowymi. W Świebodzicach też zostaną wybrani jutro dwaj wiceprzewodniczący rady. Na sesję zaproszony został funkcjonariusz świebodzickiego komisariatu policji Krzysztof Ostojski, który w październiku zasłynął brawurową akcją ratowania lokatorów mieszkania, w którym wybuchł pożar. Dzielny policjant zostanie nagrodzony.

Radni z Dobromierza rozpoczną sesję w samo południe. Też będą zmieniać tegoroczny budżet, zajmą się również m.in. uchwałą w sprawie zmiany uchwały z 2007 r. w sprawie powołania Doraźnej Społecznej Komisji Mieszkaniowej.

W powiecie w czwartek, 30 grudnia, o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Stanu Cywilnego odbędzie się trzecia sesja Rady Powiatu w Świdnicy. Będzie to sesja budżetowa. Oprócz uchwały budżetowej na 2011 r. radni podejmą uchwały w sprawie: przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej powiatu wraz z autopoprawką; ustalenia wykazu wydatków, które nie wygasają z upływem roku budżetowego 2010; wskazania Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu w Świdnicy właściwego do określania poleceń wyjazdu służbowego Przewodniczącemu Rady Powiatu w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group