Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 638
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pszenno: Uczniowie gotowi na wyjazd do Niemiec

Piątek, 1 czerwca 2018, 9:16
Autor: red
Pszenno: Uczniowie gotowi na wyjazd do Niemiec
Fot. Gmina Świdnica
Już tylko dni dzielą 17 osobową grupę uczniów ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Pszennie od wyjazdu do miasta partnerskiego Lampertheim.

Niemiecka gmina, jest pierwszym miastem partnerskim gminy Świdnica, a polscy uczniowie wraz z opiekunami przez tydzień współpracować będą ze swoimi rówieśnikami ze Szkoły im. Alfreda Delpa w Lampertheim. Z uczestnikami wyjazdu spotkała się w ich szkole, wójt Teresa Mazurek.

Osoba Ojca Jezuity Alfreda Delpa to szczególna postać łącząca zarówno gminę Świdnica jak i miasto Lampertheim. Jest on honorowym obywatelem tego miasta, byłym działaczem Kręgu z Krzyżowej.
- Cieszę się, że kolejna grupa młodzieży i nauczycieli będzie gościć u naszych partnerów, szkoląc umiejętności językowe, przełamując panujące stereotypy, poznając kulturę naszych sąsiadów, nawiązując kontakty z rówieśnikami ze szkoły partnerskiej oraz wymieniając doświadczenia z niemieckimi nauczycielami. Tematem wiodącym będzie organizacja czasu wolnego dla młodzieży w Polsce i w Niemczech oraz ich zainteresowania. Oprócz Lampertheim, zobaczycie też malowniczo położone miasto Heidelberg. W miniony weekend podpisaliśmy list intencyjny z gminą Świdnica w woj. lubuskim. Z pewnością pomysłów do dalszej współpracy nie będzie brakowało i też będziecie mogli odwiedzić gminę Świdnica, korzystając tak samo z obustronnej współpracy, jak korzystacie teraz z Lampertheim – mówiła do młodzieży wójt Teresa Mazurek.

Każdy z uczestników otrzymał na wyjazd termoaktywną koszulkę. Mam nadzieję, że pogoda Wam dopisze, bo o tej porze roku w Lampertheim zawsze świeci słońce i jest ciepło – podkreślała wójt gminy.

Warto dodać, że młodzież ze Szkoły im. Alfreda Delpa gościła w gminie Świdnica na przełomie października i listopada 2017 r., realizując wspólny projekt edukacyjny ze Szkołą Podstawową w Pszennie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group