Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 730
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Uczniowie hotelarki wyruszą na podbój Europy

Wtorek, 5 lipca 2011, 12:02
Aktualizacja: 18:16
Autor: GrA
Świdnica: Uczniowie hotelarki wyruszą na podbój Europy
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Od września uczniowie Zespołu Szkół Hotelarsko–Turystycznych w Świdnicy będą mieli okazję zwiedzić Irlandię, Turcję i Włochy. Zaproszą też swoich rówieśników do Polski.

A wszystko w ramach nowego projektu w języku angielskim, do którego szkoła właśnie się przygotowuje. - Z rozpoczęciem nowego roku szkolnego zaczynamy dwuletni projekt pt: Lokalne Atrakcje Turystyczne w ramach Wielostronnego Partnerskiego Projektu Szkół w programie Comenius-Uczenie się przez całe życie. Do współpracy zaprosiliśmy szkoły średnie z: Newcastle w Irlandii Północnej, Swindon w Anglii, Silivri w Turcji oraz Ceglie Messapica we Włoszech – wyjaśnia Agnieszka Michalska, nauczycielka języka angielskiego w świdnickiej Hotelarce.

Uczniowie i nauczyciele partnerskich szkół będą współpracować przy projekcie, który stworzy im okazję poznania w nietypowy sposób regionów turystycznych krajów partnerskich, a zwłaszcza elementów, które wpływają na ich atrakcyjność, takich jak: tradycje, lokalna kuchnia, legendy i mity. Wielokulturowość uczestników projektu będzie idealnym bodźcem do użycia języka angielskiego w celach komunikacyjnych i zdobywania nowej wiedzy.
Uczestnicy projektu będą mieli możliwość odwiedzenia każdego z regionów, zobaczenia interesujących historycznie, kulturowo i geograficznie miejsc, spotkania i porozmawiania z tamtejszymi mieszkańcami i poszukiwania informacji i wiedzy, której nie znaleźliby w podręcznikach czy w Internecie – dodaje Joanna Dolińska-Romanowicz, nauczycielka języka angielskiego w ZSHT w Świdnicy.

W założeniu zadania realizowane w międzykulturowym i wielojęzycznym środowisku pomogą w rozwijaniu twórczych i kreatywnych pomysłów oraz stworzą lepszą perspektywę zawodową i edukacyjną dla uczniów i absolwentów szkoły.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group