Poniedziałek, 15 czerwca
23°C Jelenia Góra

Uczniowie przyłączyli się do akcji

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania

Światowy Dzień Zdrowia został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia. Dzieci z Przedszkola Nr 1 z oddziałem integracyjnym w Strzegomiu przyłączyły się do akcji promowania zdrowia.

W przedszkolu odbyły się zajęcia, podczas których dzieci przypomniały sobie o zasadach higieny, prowadzeniu zdrowego trybu życia oraz zasad zdrowego żywienia. Przedszkolaki poznały pracę: ratownika medycznego, stomatologa i pielęgniarki.

7 kwietnia odbył się międzygrupowy turniej sportowy „Zdrowie dla wszystkich”. Zajęcia uświadomiły przedszkolakom jak ważny jest sport i ruch. Wszystkie podjęte działania wzmacniają wartości społeczne, uczą tolerancji, akceptacji, motywują do przezwyciężania własnej słabości, a przede wszystkim promują zdrowy styl życia.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka