Czytających: 1313

Świdnica: Udany początek sezonu

Piątek, 2 czerwca 2023, 11:42
Aktualizacja: 11:42
Zawodnicy GLKS Świdnica są już po wprowadzających w sezon zawodach duathlonowych.

Karolina Malinowska w kwietniowych Duathlonowych Mistrzostwach Polski Age Group w Rumii zajęła czwarte miejsce, a w majowym Marconi Duathlon Świdnica uplasowała się na drugiej pozycji. Jakub Kierul, przygotowując się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zwyciężył w Marconi Duathlon w kategorii juniora młodszego.

Natomiast Katarzyna Kalita w ostatni weekend również z wielkim przytupem wkroczyła w sezon triathlonowy. W sobotę, nad jeziorem Jaroszewskim w Sierakowie wywalczyła złoty medal w kategorii K30 na dystansie 1/8 IM, w kultowych zawodach JBL Triathlon Sieraków cyklu CIECH Tri Tour, a w niedzielę walnie przyczyniła się do zwycięstwa żeńskiej sztafety, w której wystartowała na prośbę gospodarzy na odcinku pływackim (więcej o zawodach na portalu Swidnica24.pl). Już w niedzielę - 4 czerwca bronić będzie w Opocznie tytułu Mistrzyni Polski Nauczycieli w Kolarstwie Szosowym.

Następne tygodnie, to kolejne starty kolarskie i triathlonowe, aż do lipcowych Triathlonowych Mistrzostw Świata Age Group w Hamburgu, gdzie będzie jedyną reprezentantką Polski w kategorii K30.