Wiadomości: Świdnica
Czwartek, 25 sierpnia 2011, 10:09
Aktualizacja: 20:09
Autor: ŚKPR
Trzeci mecz kontrolny piłkarzy ręcznych ŚKPR–u Świdnica i pierwsze zwycięstwo. Po porażkach z Miedzią Legnica i Śląskiem Wrocław, tym razem podopieczni Krzysztofa Mistaka wzięli rewanż na wrocławianach wygrywając pewnie 31:21.

Mecz ze Śląskiem był pierwszą okazją dla kibiców, aby zobaczyć swoich ulubieńców w akcji po trzymiesięcznej przerwie. Po pierwszym, wyrównanym kwadransie, gdy prowadzenie przechodziło z rąk do rąk ŚKPR wrzucił drugi bieg i ze stanu 8:7 wyprowadził wynik na 15:8 do przerwy. W drugiej połowie wrocławianie kilka razy zmniejszali straty do pięciu goli, ale w końcówce, gdy na placu pojawiła się świdnicka młodzież ŚKPR odbudował swoją przewagę i ostatecznie zakończył mecz z dziesięcioma bramkami zapasu.

Trener Krzysztof Mistak tym razem skorzystał z usług szesnastu zawodników. Zabrakło jedynie Jakuba Olejniczaka i Mateusza Kuriaty. Pierwszy raz w sparingach pokazali się Krzysztof Węcek i Michał Rzepecki. Obaj wpisali się na listę strzelców.

Najwięcej bramek dla gości rzucił Łukasz Kłos (5). Raz na listę strzelców wpisał się Kamil Herudziński. Jakub Bąk zakończył spotkanie bez gola. W bramce po trzydzieści minut bronili Marcin Młoczyński i Marcin Schodowski.

Dziś poprzeczka pójdzie zdecydowanie do góry. O godzinie 18.30 ŚKPR zmierzy się z ekipą z PGNiG Superligi - Zagłębiem Lubin.

ŚKPR Świdnica – Śląsk Wrocław 31:21 (15:8)

ŚKPR: Olichwer, Madaliński - Piędziak (6), Mrugas (5), Rutkowski (4), Fabiszewski (3), Marciniak (2), Pułka (2), Rogaczewski (2), Węcek (2), Pieńczewski (2), D. Kijek (1), S. Makowiejew (1), Rzepecki (1), Sadowski, P. Kijek