Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 919
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Imbramowice: Ulica Lipowa w Imbramowicach w trakcie remontu

Poniedziałek, 21 listopada 2016, 9:14
Autor: red
Imbramowice: Ulica Lipowa w Imbramowicach w trakcie remontu
Fot. UM Żarów
Kolejne drogi na terenach wiejskich zostały wyremontowane. Tym razem modernizacji doczekała się ulica Lipowa w Imbramowicach oraz odcinek drogowy w Pyszczynie. Na remont dróg gmina pozyskała kolejne dofinansowania.

Pierwsza objęta jest dofinansowaniem z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych Województwa Dolnośląskiego, w ramach przebudowy dróg dojazdowych. Natomiast remont drogi w Pyszczynie jest finansowany, w części ze środków własnych budżetu gminy Żarów oraz pozyskanego dofinansowania z Agencji Nieruchomości Rolnej.
- Każdego roku składamy wnioski na remonty dróg w innych miejscowościach, tak aby mieszkańcy naszych wsi mieli ułatwiony dojazd do swoich gruntów rolnych. Na remont czekają wciąż jeszcze inne drogi, dlatego na bieżąco składamy kolejne wnioski o dofinansowanie części robót - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Remont dróg w Imbramowicach oraz Pyszczynie już się rozpoczął i najprawdopodobniej potrwa jeszcze kilka dni.
- Ulica Lipowa w Imbramowicach zyska nową nawierzchnię asfaltową, podobnie jak remontowane w tym roku, drogi w Żarowie i Krukowie. Inwestycja pochłonie dokładnie 73.907,43 złotych, a pozyskane dofinansowanie wyniesie 21 tysięcy złotych. Przekazaliśmy także, zgodnie z kosztorysem, środki finansowe na remont drogi w Pyszczynie, której prace dofinansowane są z Agencji Nieruchomości Rolnej. Remont tego odcinka drogowego zamknie się w całości kwotą 70.500 złotych. Tuż po zakończonym remoncie, właścicielem tej drogi będzie gmina Żarów - informuje Wojciech Lesiak z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Są to już kolejne środki finansowe, które zostały w tym roku pozyskane na remont dróg. Potrzeb w tym zakresie jest jeszcze wiele. Jednak każdego roku, dzięki przeprowadzonym modernizacjom poprawia się standard gminnych dróg.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group