Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 928
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Łażany: Umowa na budowę kanalizacji w Łażanach podpisana

Niedziela, 12 lutego 2017, 14:57
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2017, 9:59
Autor: red
Łażany: Umowa na budowę kanalizacji w Łażanach podpisana
Fot. UM Żarów
Już niebawem rozpoczną się prace przy budowie kanalizacji w Łażanach. Burmistrz Leszek Michalak podpisał umowę na realizację tego zadania z wykonawcą inwestycji Przedsiębiorstwem Budownictwa Specjalistycznego i Melioracji z Legnicy.

Pierwsze prace remontowe ruszą na wiosnę.
- Z pierwszymi pracami ruszymy, jak tylko pozwolą na to warunki pogodowe. Plac budowy będziemy mieć przekazany w zasadzie od zaraz. Zakres rzeczowy projektu obejmuje budowę 6,02 km sieci kanalizacji sanitarnej w Łażanach i podłączenie do systemu 636 mieszkańców. Dzięki temu ścieki odprowadzane będą do oczyszczalni ścieków w Żarowie. Jednocześnie w ramach projektu przewidziana jest również budowa przepompowni ścieków wraz z kolektorem tłocznym oraz sieci kanalizacji sanitarnej w rejonie ulic Polnej i Szkolnej w Łażanach. Na 10 marca zaplanowaliśmy także spotkanie z mieszkańcami Łażan - wyjaśniał Lubomir Gliniecki prezes Przedsiębiorstwa Budownictwa Specjalistycznego i Melioracji w Legnicy.

Umowę na ręce wykonawcy przedsięwzięcia przekazali burmistrz Leszek oraz radna Rady Miejskiej Maria Tomaszewska.
- Ponad 600 mieszkańców naszej wsi będzie mogło włączyć się do kanalizacji. Od lat czekaliśmy na tę inwestycję. Jako radni nie mieliśmy żadnych wątpliwości, aby w budżecie gminy przeznaczyć i zabezpieczyć środki finansowe na budowę kanalizacji w Łażanach. Wszyscy jesteśmy zgodni co do tego, aby realizować na terenie naszej gminy zadania, które służą naszym mieszkańcom. Najważniejsze jest przecież, aby żyło się nam lepiej i bezpieczniej - mówiła radna Maria Tomaszewska.

Całkowity koszt inwestycji pn. "Uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie Aglomeracji Żarów poprzez budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Łażany" wyniesie 4 425 576,28 złotych, z czego 3 058 325,06 złotych stanowi dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group