Piątek, 19 kwietnia
Imieniny: Konrada, Leona
Czytających: 1921
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Usłysz Żarów

Wtorek, 9 sierpnia 2022, 17:55
Autor: red
Żarów: Usłysz Żarów
Fot. UM Żarów
Urząd Miejski w Żarowie oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu zaprosili mieszkańców na wyjątkowy spektakl audiowizualny Dariusza Miziarskiego w ramach nowego projektu "Żarów Zmysłów". Koncert odbył się w plenerze, na zmodernizowanym w minionym roku przez gminę Żarów, skwerze Kulmiza.

- Dzisiejszym wydarzeniem rozpoczynamy cykl spotkań w ramach projektu "Żarów Zmysłów". Jest to projekt związany ze wszystkimi zmysłami, jakie człowiek rozpoznaje. Do udziału w projekcie zaprosiliśmy Pana Dariusza Miziarskiego, który na tę okazję zgrał dźwięki, które możemy usłyszeć w Żarowie. Skwer Kulmiza będzie nowym miejscem na mapie żarowskiej kultury, gdzie odbywać się będą różne imprezy plenerowe dla naszych mieszkańców. Zapraszam serdecznie na skwer Kulmiza - mówił zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

To było dopiero pierwsze wydarzenie, które rozpoczęło cykl plenerowych wydarzeń organizowanych w naszym mieście.

- Za nami pierwsze z trzech wydarzeń projektu "Żarów Zmysłów". Mieliśmy okazję już usłyszeć koncert Dariusza Miziarskiego, który przygotował nie lada atrakcję dla Żarowian. W muzykę wplótł dźwięki, które udało mu się zebrać w Żarowie. Wśród nich chyba ten najpopularniejszy, a mianowicie dźwięk zamykających się rogatek przejazdu kolejowego - mówił o projekcie Tomasz Pietrzyk dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Niewątpliwie największą atrakcją, oprócz relaksu na leżaku pod chmurką, był koncert Dariusza Miziarskiego.

- Dostałem propozycję stworzenia muzyki do projektu "Usłysz Żarów" oraz wykonania wideo-artu, ale wykorzystując dźwięki z Żarowa. Usłyszycie Państwo, w tej muzyce, którą skomponowałem przebitki dźwiękowe z Żarowa, m.in. przejeżdżający pociąg, fontannę, ruchy, dźwięki wydawane przez ptaki. Udało nam się nawet nagrać fragment koncertu Bachowskiego. Jest on ciekawie wpleciony w moje kompozycje. Do dźwięków dodana jest koncepcja wideo-artu współczesnego, są to stare zdjęcia Żarowa i z okresu PRL. Coś dla ucha i dla oka - mówił tuż przed koncertem Dariusz Miziarski.

Już dziś zapraszamy Państwa na kolejne ciekawe wydarzenia plenerowe, które odbędą się na skwerze Kulmiza:


17 sierpnia 2022SKWER KULMIZA, godz. 18.00 (ZOBACZ ŻARÓW) wystawa plenerowa uczestników Żarowskiego Klubu Fotograficznego. Autorzy fotografii Dominika Trestka, Wiesław Szydłowski, Michał Grzeszczak, Sebastian Tyniecki
20 sierpnia 2022SKWER KULMIZA, godz. 10:00 - 13:00 (DOTKNIJ ŻARÓW) warsztaty ceramiczne - biżuteria, sztuka użytkowa. Zajęcia skierowane do dzieci w wieku powyżej 7 lat. Warsztaty prowadzi Magdalena Sienicka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group