Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1123
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Usuwają azbest

Środa, 7 października 2020, 9:13
Aktualizacja: 9:14
Autor: red
Gmina Dobromierz: Usuwają azbest
Fot. UG Dobromierz
Gmina Dobromierz od 8 lat regularnie realizuje program usuwania wyrobów zawierających azbest. W tym okresie z terenu gminy odebrano i zutylizowano już ponad 200 Mg (ton) tego niebezpiecznego materiału.

Przy realizacji zadania korzystamy ze wsparcia finansowego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, który również w tym roku udzieli gminie dotacji na ten cel.

W sierpniu br. w ramach realizacji zadania pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Dobromierz” zutylizowano 30,18 Mg niebezpiecznego materiału, w tym 2,36 Mg zdemontowanego z dachów oraz 27,82 Mg zalegającego na posesjach. Z bezpłatnego usunięcia skorzystało 8 gospodarstw domowych. Wartość zadania wyniosła ponad 19 tys. zł, z czego 15 tys. zł dofinansuje WFOŚiGW we Wrocławiu.

Przypominamy, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki każdy właściciel posesji, na której znajduje się azbest ma obowiązek do 31 stycznia każdego roku przedłożyć w urzędzie gminy informację o wyrobach zawierających azbest. Wzór informacji jest dostępny na stronie BIP Dobromierz w zakładce Informator Interesanta - ochrona środowiska.
Gmina Dobromierz planuje również w kolejnych latach oczyszczanie terenu gminy z wyrobów azbestowych. W związku z tym prosimy mieszkańców, którzy chcą pozbyć się tego niebezpiecznego materiału o śledzenie informacji na stronie internetowej. Prosimy składać wnioski w wyznaczonych terminach. Jest to bardzo ważne z uwagi na konieczność oszacowania wartości zadania i pozyskania środków finansowych na ten cel.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group