Piątek, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 252
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uwaga – miejsce niebezpieczne!

Wiadomości: Świdnica
Sobota, 14 listopada 2015, 10:56
Aktualizacja: 12:23
Autor: opr.red.
Fot. www.sm.swidnica.pl
Umieją już czytać, lecz czy rozumieją? W takim właśnie kontekście, w godzinach porannych dnia 13 listopada 2015 r., strażnicy miejscy zadawali pytanie dzieciom podążającym do Szkoły Podstawowej nr 6 od strony Osiedla Zarzecze.

Dzień wcześniej jedna z mieszkanek tego rejonu zgłosiła problem dotyczący niebezpiecznych sytuacji do jakich dochodzi na trakcie przemarszu dzieci do szkoły. Otóż na ul. Wodnej przy skrzyżowaniu z ul. Nadbrzeżną prowadzony jest remont infrastruktury drogowej przez co piesi, aby ominąć przeszkodę, muszą wkroczyć na jezdnię. Tak też czynią dzieci . Natężenie ruchu pojazdów w tym czasie jest bardzo duże.

Będący na miejscu strażnicy poddali kontroli oznakowanie pionowe miejsca wykonywania prac. Okazało się, że jest prawidłowe, po prawej stronie przed mostem w kierunku szkoły ustawiony jest znak „ przejście drugą stroną chodnika”, lecz nie determinuje on przechodniów do takiego postępowania. Dzieci nawet te najmłodsze chcąc skrócić sobie drogę nie stosują się do znaku i później zmuszone już są wejść na jezdnię. Na szczęście w dniu dzisiejszym patrol straży miejskiej był na miejscu i wskazywał im poprawny sposób zachowania się w tej konkretnej sytuacji.

Apelujemy przy tym do rodziców, szczególnie tych najmłodszych dzieci, żeby w obecnej sytuacji zadbali o swoje pociechy tak, by bezpiecznie trafiły do szkoły. Straż Miejska ze swojej strony podjęła działania w kierunku powiadomienia zarządcy drogi o potrzebie wytyczenia tymczasowego przejścia dla pieszych w miejscu, w którym piesi przekraczają jezdnię. Do tego czasu nasze patrole będą tak jak dziś, w miarę sił i środków, doglądać to miejsce.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group