Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 993
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Victoria Dance Show

Poniedziałek, 11 kwietnia 2016, 10:52
Aktualizacja: 19:09
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Victoria Dance Show
Fot. Robert Bajek
Miniony weekend w wałbrzyskiej Galerii Victoria upłynął pod znakiem tańca, za sprawą imprezy Victoria Dance Show, w której udział wzięło blisko 300 uczestników. Po sobotnich zmaganiach solo w niedzielę przyszedł czas na rywalizację zespołową. Pokazy najlepszych tancerzy ocenia Jury, w którego składzie znalazł się między innymi Maciek "Gleba" Florek – zwycięzca programu telewizyjnego "You Can Dance". Zapraszamy na fotorelację z wydarzenia.

W sobotę odbyły się zmagania w kategorii pokazów tańca solo i kategorii solo 1 vs 1. W kategorii pokazów tańca solo uczestnicy mieli całkowitą dowolność w technice tanecznej. Konkurs rozgrywano w trzech kategoriach wiekowych: do 11 lat, od 12 do 14 lat, oraz 15 i więcej lat. W tych kategoriach tancerze prezentowali choreografię do wybranych przez siebie utworów muzycznych. W kategorii solo 1 vs 1 muzykę wybierał organizator. W obu kategoriach Jury przyznawało I miejsca premiowane nagrodami finansowymi i rzeczowymi. Każdy tancerz otrzymywał też dyplom uczestnictwa.

Zespoły biorące udział w konkursie zaprezentowały w niedzielę układy i choreografię w dowolnej technice tanecznej, z pominięciem tańca towarzyskiego i ludowego. W każdym zespole znajdowało się od 3 do 15 tancerzy. Konkurs rozpoczęły eliminacje a wybrane przez Jury zespoły trafiły do ścisłego finału. Jury w którego składzie znalazł się Maciek "Gleba" Florek – zwycięzca programu telewizyjnego "You Can Dance" oceniało technikę taneczną, wyraz artystyczny, wykonanie, choreografię, przekaz emocjonalny, umiejętność wykorzystania rekwizytów scenicznych, spójność występu, oraz kostiumy uczestników. Konkurs zorganizowano w trzech kategoriach wiekowych: do 11 lat, od 12 do 15 lat i powyżej 15 lat. Zespoły które w swoich kategoriach zdobyły I miejsce otrzymały nagrody finansowe i rzeczowe. Dodatkowo każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom.

Obszerna fotorelacja z imprezy:
Victoria Dance Show – dzień pierwszy
Victoria Dance Show – dzień drugi

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group