Niedziela, 28 czerwca

Victoria na podium

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania

W ubiegły weekend (20–22 września 2019 r.) na Hali Sportowo–Widowiskowej OSiR odbyła się impreza sportowa pn. „Turniej Piłki Ręcznej Kobiet Memoriał Edmunda Walczaka” upamiętniająca znakomitego Świebodziczanina, założyciela sekcji piłki ręcznej MKS Victoria Świebodzice.

Serię spotkań rozpoczęły piłkarki z MKS Victoria Świebodzice i MKS Karkonosze Jelenia Góra. Po emocjonującym meczu burmistrz miasta Paweł Ozga wraz z zastępcą Mariuszem Szafrańcem uroczyście zainaugurowali turniej, witając przybyłych gości, zawodniczki, trenerów i kibiców. Podczas części oficjalnej wyróżnieni zostali synowie Edmunda Walczaka i trenerzy zaangażowani w rozwój piłki ręcznej w naszym mieście: Roman Walczak, Wojciech Walczak, Leszek Walczak, Adam Nitka, Wiesław Iwanio, Marek Gąsior, Andrzej Wankat, Bogusław Stankiewicz.

Roman Walczak osobiście zaprosił na parkiet zasłużonych trenerów i zawodników sprzed lat, którzy przyczynili się do sukcesów szczypiornistów. Radość i wzruszenie dawało się odczuć na trybunach. Kolejne mecze rozgrywane były w systemie turniejowym przez cały weekend. Mecz finałowy odbył się w niedzielę o godzinie 13:00. Zwyciężyły zawodniczki KPR Kobierzyce II, MKS Victoria Świebodzice zajęła wysokie 3 miejsce. Serdecznie gratulujemy piłkarkom oraz trenerce.

Wyniki rywalizacji:

KPR Kobierzyce IIrn KKS Polonia Kępnorn MKS Victoria Świebodzicern MKS Zagłębie Lubin IIrn UKS Pantery Dopieworn LZS TOR Dobrzeń Wielkirn MKS Karkonosze Jelenia Góra IIrn APR Świdnica

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka