Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 971
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: VII Świdnicki Dzień Kobiet z atrakcjami

Piątek, 1 marca 2013, 12:23
Aktualizacja: 0:06
Autor: red.
Świdnica: VII Świdnicki Dzień Kobiet z atrakcjami
Fot. użyczone
Recital aktorki i piosenkarki Katarzyny Skrzyneckiej, dyskusja z udziałem aktorki Grażyny Wolszczak, pokaz mody z udziałem Posłanek na Sejm RP, porady fryzjerskie, kosmetyczne i wizażu połączone z pokazem finałowym I Świdnickich Metamorfoz – to tylko niektóre z wielu atrakcji czekających na panie 8 marca, podczas uroczystej gali z okazji VII Świdnickiego Dnia Kobiet.

W tym roku uroczystości połączone zostaną z jubileuszem 100-lecia Stowarzyszenia Ligii Kobiet Polskich. Ten jubileusz świętować będą kobiety w całym kraju, przez co wydarzenie w Świdnicy będzie miało zasięg ponadregionalny. Świdnickie Koło włączy się w te obchody właśnie w dniu 8 marca, w ramach corocznych spotkań ze zdrowiem z okazji Dnia Kobiet.

Program uroczystości 8 marca zapowiada się ciekawie. Uroczystość zaplanowano w Teatrze Miejskim w Świdnicy. Całość podzielono na dwie części: zdrowotną (od godz. 17.00) i galę wieczorną (od godz. 18.00) z udziałem zaproszonych pań – przedstawicielek życia politycznego, kulturalnego i gospodarczego.

Część zdrowotna to bezpłatne badania profilaktyczne skierowane do mieszkanek regionu oraz konsultacje ze znanymi specjalistami z dziedziny chirurgii, kardiologii, okulistyki oraz onkologii. W tej części panie będą mogły skorzystać z profesjonalnych porad kosmetycznych, fryzjerskich i wizażu.

Natomiast podczas wieczornej gali w programie zaplanowano prelekcje i pokazy związane z wcześniejszą akcją metamorfoz: wystąpi m. in. dr n. med. Wojciech Rybak z Kliniki Medycyny Estetycznej i Laseroterapii „Ars Estetica” oraz Marcin Lechna, wrocławski trener osobowości. W ramach tej części zaplanowano również recital znanej aktorki i piosenkarki Katarzyny Skrzyneckiej oraz panel dyskusyjny pt. „Rozmowy na kanapie z Paniami sukcesu…” z gośćmi honorowymi wieczoru: aktorką Grażyną Wolszczak, znaną wrocławską bizneswoman, prywatnie żoną marszałka województwa dolnośląskiego – Jolantą Jurkowlaniec oraz byłą dyrektor wrocławskiego oddziału TVP Anitą Białek. Galę poprowadzi Agnieszka Handler, specjalistka wizerunku, organizująca od wielu lat wrocławskie „Spotkania z modą i sztuką”.

Warto wspomnieć, że wśród atrakcji wieczoru zaplanowano pokaz mody wrocławskiego projektanta – Sebastiana Szrajbera z udziałem m. in. zaproszonych dolnośląskich Posłanek na Sejm RP oraz znanych świdniczanek.

Przygotowania do VII Świdnickiego Dnia Kobiet trwały praktycznie od ubiegłego roku. Staraliśmy się tak wzbogacić program uroczystości, aby stał się okazją dla wszystkich zaproszonych pań do zadbania zarówno o swoje zdrowie jak i wygląd, a także o dobry nastrój. Mam nadzieję, że sprostamy tym oczekiwaniom. W imieniu wszystkich organizatorów serdecznie zapraszam i zachęcam do wspólnego świętowania – mówi Elżbieta Dudziak, prezes świdnickiego koło Ligi Kobiet Polskich.

Patronat honorowy nad VII Świdnickim Dniem Kobiet objął prezydent Świdnicy, Wojciech Murdzek. Przedsięwzięcie organizowane jest przy wsparciu Miasta Świdnica, Powiatu Świdnickiego oraz Gminy Świdnica.

(Stefan Augustyn, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group