Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 629
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: VIII Targi Zdrowej Żywności za nami

Poniedziałek, 8 września 2014, 13:52
Aktualizacja: 13:58
Autor: red.
Świdnica: VIII Targi Zdrowej Żywności za nami
Fot. Starostwo Powiatowe
Kilkudziesięciu wystawców z Polski oraz goście z Czech, tłumy przy stoiskach, kolejki do badań. Tak w wielkim skrócie można podsumować zakończone w ten weekend kolejne Targi Zdrowej Żywności. Sery kozie, krowie i owcze, pieczywo żytnie i razowe na zakwasie, tradycyjne wyroby wędliniarskie, przyprawy ziołowe, przetwory owocowo–warzywne, oleje, miody, wina, nalewki i miody pitne.

To tylko część bogatego asortymentu zaprezentowanego podczas targów. Po tłumach mieszkańców widzimy, jak dużym zainteresowaniem cieszą się targi. Po takich wydarzeniach widać, że zdrowe odżywianie, zdrowy styl życia jest coraz popularniejszy wśród naszych mieszkańców – mówiła Wicestarosta Świdnicki Alicja Synowska. Zaczynaliśmy od kilkunastu stoisk podczas pierwszej edycji targów, dzisiaj zajmujemy prawie połowę świdnickiego Rynku, dlatego jestem pewny, że każdy odwiedzający znajdzie coś dla siebie, bo jest w czym wybierać – dodaje Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego Zbigniew Okarmus. Oprócz zdrowej i naturalnej żywności odwiedzający targi mogli skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji specjalistów. Chętni mogli zbadać poziom cukru i cholesterolu we krwi, zmierzyć ciśnienie tętnicze, zbadać słuch i wzrok, stężenie tlenku w wydychanym powietrzu. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się analiza składu ciała, badania BMI i WHR przeprowadzane przez profesjonalną poradnię dietetyczną „Dietaminka” Agnieszki Podgórskiej. Najmłodsi mogli bezpłatnie sprawdzić stan uzębienia zorganizowany przez Colgate-Palmolive oraz uczestniczyć w szeregu zabaw i gier zręcznościowych zorganizowanych przez Powiatowe Zrzeszenie LZS. Program artystyczny zapewniły Zespoły „Krąg” i „Mała Świdnica”.

Organizatorem targów było Starostwo Powiatowe w Świdnicy, przy współorganizacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy oraz Urzędu Gminy Świdnica. Partnerami wydarzenia byli: – Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, Świdnicki Ośrodek Kultury, Colgate-Palmolive, Nadleśnictwo Świdnica, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, ZUM „MEDYK, Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych, Powiatowe Zrzeszenie LUDOWE ZESPOŁY SPORTOWE.

(Piotr Dębek)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group