Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 656
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: W 45 minut do Wrocławia?

Sobota, 1 października 2011, 11:07
Aktualizacja: 19:51
Autor: GrA
Świdnica: W 45 minut do Wrocławia?
Fot. Agnieszka Gryc
Pojawił się kolejny pomysł reaktywacji trasy kolejowej Świdnica–Wrocław. Tym razem nie przez Sobótkę, a Żarów.

Aby go zrealizować, wystarczy tylko dobudować jedynie 1 800 metrów trakcji kolejowej i szynobus mogłyby już odjeżdżać ze Świdnicy do Wrocławia przez Żarów. A inwestycja ma szansę zostać zrealizowana do 2013 roku. To autorski pomysł samego Patryka Wilda, którego wspierają prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek i starosta świdnicki Zygmunt Worsa.

Koszt całej inwestycji to maksymalnie 15 milionów złotych. Jak podkreśla pomysłodawca 85 procent można by pozyskać z funduszy Unii Europejskiej. O partycypację w kosztach pomysłodawca chce się zwrócić do Urzędu Marszałkowskiego i lokalnych samorządów. – Nawet jeśli samorząd województwa nie zgodził się partycypować w kosztach, to 3 miliony złotych jesteśmy w stanie pokryć, jako lokalne samorządy – mówił podczas konferencji prasowej starosta powiatu świdnickiego Zygmunt Worsa.

Póki co udział w projekcie zapowiada miasto Świdnica i powiat świdnicki. Być może dołączy do nich Dzierżoniów i gmina Świdnica. – Ten projekt ma cechy realności. My przestaliśmy już finansować to co słyszymy od członków województwa, bo nie chcemy się wstydzić – mówił prezydent miasta Wojciech Murdzek.

Czy pomysł to kolejna wyborcza obietnica? Jak podkreśla pomysłodawca, Patryk Wild, ubiegający się o fotel senatora w tegorocznych wyborach, pomysł zrodził się ponad rok temu. Dlaczego wypłynął więc dopiero w kampanii wyborczej?

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group