Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 943
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: W gminie Świdnica wybierają sołtysów

Czwartek, 22 stycznia 2015, 10:21
Aktualizacja: 19:54
Autor: red.
Z dniem 16 stycznia w gminie Świdnica rozpoczęły się wybory sołtysów na kadencję 2015–2019. Do 10 lutego br. mieszkańcy 33 sołectw zdecydują, zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym kto będzie ich reprezentantem w jednostkach pomocniczych gminy Świdnica.

Wybory sołtysów mogą odbyć się w ciągu sześciu miesięcy po zakończeniu wyborów samorządowych. - Pierwszy nowy sołtys w gminie Świdnica został wybrany 16 stycznia w Krzczonowie. To właśnie dotychczasową sołtys, Danutę Sawczak mieszkańcy Krzczonowa obdarzyli mandatem zaufania na kolejną kadencję. I od tego dnia praktycznie codziennie odbywają się wybory. Planujemy, że ostatnie zebranie odbędzie się 10 lutego w Makowicach - mówi Teresa Mazurek wójt gminy.

Prawo udziału w zebraniu wiejskim posiadają wszyscy mieszkańcy sołectwa dysponujący czynnym prawem wyborczym. Na takim zgromadzeniu dokonuje się wyboru sołtysa i rady sołeckiej. Wybierani są oni w głosowaniu tajnym, bezpośrednim, spośród liczby kandydatów, których zgłaszają sami mieszkańcy.

Do dnia 21 stycznia br. wybory na sołtysa i członków Rad Sołeckich przeprowadzono w ośmiu sołectwach. Zmiana włodarzy wsi nastąpiła w sołectwach: Gogołów – nową sołtys została pani Agnieszka Piaseczna, Niegoszów – Joanna Krupa-Gaweł oraz Boleścin- Daria Zakrocka. Frekwencja wyborcza wynosi średnio 20% w odniesieniu do osób uprawnionych do głosowania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group