Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 538
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: W kierunku robotyki

Piątek, 17 maja 2019, 7:24
Autor: red
Strzegom: W kierunku robotyki
Fot. UM Strzegom
W ostatnim czasie grupa sześciu uczniów Zespołu Szkół w Strzegomiu z technikum informatycznego, wraz z opiekunem Ireneuszem Miepariszwili uczestniczyła w pięciodniowym obozie naukowym , poprowadzonym przez pracowników Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Młodzi informatycy zostali postawieni przed wymagającym zadaniem zbudowania i zaprogramowania własnego, mobilnego robota.

Celem projektu było wprowadzenie przyszłych fachowców w podstawy programowania, ale również nauczenie ich działania w grupie, co na rynku pracy jest niezwykle ważne. Czas na zajęciach podzielony był na teorię i praktykę. I chociaż niekiedy młodzież niechętnie chce się uczyć, to warsztaty prowadzone przez pana Bartka doktoranta Politechniki Wrocławskiej, spotkały się z dużym uznaniem, szczególnie dla jego wiedzy i pasji.

Po pięciu intensywnych dniach obóz zakończył się wyścigiem robotów, w którym wyłoniono najlepszą grupę konstruktorów.

Oprócz poszerzania wiedzy potrzebnej w zawodzie, uczestnicy projektu, mieli także okazję poznać historię oraz zwiedzić nieczynną już kopalnię węgla kamiennego w Nowej Rudzie, a także szkołę rolniczą w Bożkowie.

Całość obozu była dla nas niezwykle interesująca. Z przyjemnością wstawaliśmy na zajęcia, a w kilka dni, w sposób znaczny poszerzyliśmy swój zakres wiedzy informatycznej oraz nawiązaliśmy nowe kontakty z rówieśnikami (w tej edycji udział wzięli również uczniowie z Zespołu Szkół Żarowie, Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy oraz Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy). Dziękujemy za możliwość uczestnictwa i zachęcamy innych do udziału w kolejnych edycjach. Naprawdę warto- mówią uczniowie Zespołu Szkól w Strzegomiu.

Obóz naukowy odbył się w ramach projektu „Czas na Zawodowców” dofinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 w ramach osi 10 Edukacja; Działanie 10.4 Dostosowanie systemów kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group