Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 892
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: "W krainie bajki i baśni"

Niedziela, 2 lutego 2014, 17:37
Aktualizacja: 17:39
Autor: red.
Świdnica: "W krainie bajki i baśni"
Fot. użyczone
Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy zorganizowała 1 lutego Drzwi Otwarte Szkoły pod hasłem „W krainie bajki i baśni”. Już na boisku szkolnym czekały na gości sportowe rozrywki – zwinnościowy tor przeszkód oraz konkurencje sprawnościowe.

Kto zmarzł w czasie zabaw na boisku lub zgłodniał w czasie wędrówki po szkole, mógł podreperować swoje siły w szkolnej kawiarence, gdzie czekała ciepła herbata, ciasto oraz kiełbaski z grilla.

Wchodzących do szkoły witała wróżka, która wręczała najmłodszym bajkowe karty startowe. Dzieci wraz z opiekunami, wędrując po szkole, miały okazję wziąć udział w wielu przygotowanych dla nich zabawach i atrakcyjnych konkurencjach.

W komnacie czarodzieja wyczarowywano z kolorowego papieru i bibuły bajkowe postacie m. in. królewny, pirata, smoka. W nagrodę za wykonanie pięknej pracy każdy czarodziej dostawał dyplom. Chętni mogli zaprojektować ubiór dla księcia i księżniczki.

Warsztaty teatralne stały się okazją do ujawnienia talentów aktorskich. Dzieci przebierały się w stroje ze szkolnej garderoby, wykorzystywały rekwizyty i pacynki do tworzenia swoich scenek teatralnych.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia w pracowniach komputerowych, gdzie można było bawić się grami edukacyjnymi. Dzieci, ale także dorośli, chętnie wykorzystywali w praktyce możliwości tablic multimedialnych.

Dzieci i ich opiekunowie na dłużej zatrzymywali się także w Klubie Gier Logicznych, gdzie mogli sprawdzić swoje zdolności w rozwiązywaniu problemów matematycznych i logicznych.

W Stumilowy las zamieniło się piętro klas 0. Gości witał Kubuś Puchatek, z którym można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Dla smakoszy przygotowano degustację miodku. Dużą atrakcją była wystawa masek oraz możliwość zabawy w salach.

W trakcie wizyty w świetlicy szkolnej dzieci wznosiły konstrukcje z klocków i bawiły się w kącikach tematycznych, a rodzice zapoznawali się z ofertą zajęć świetlicowych.

Szkolny logopeda w czasie rozmów z rodzicami rozwiewał ich wątpliwości, dotyczące sposobu wymowy dzieci.

Na uwagę zasługiwał przepiękny wystrój szkolnych korytarzy, z których jeden zmienił się w filmową podróż w czasie do bajek dzieciństwa naszych rodziców i dziadków. Oko cieszyły kadry filmowe z Reksia, Zaczarowanego ołówka, Żwirka i Muchomora czy Krecika.

Zwiedzanie bajkowej krainy zakończone zostało podliczeniem ilości pieczątek- punktów, które dzieci zbierały na kartach startowych, biorąc udział w przygotowanych atrakcjach. Każda karta została zamieniona na prezent- niespodziankę, którymi był pamiątkowy medal i książeczka.

(SP 105)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group