Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 946
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: W Świebodzicach bezpłatna komunikacja na 1 listopada

Czwartek, 27 października 2016, 7:52
Autor: red
Świebodzice: W Świebodzicach bezpłatna komunikacja na 1 listopada
Fot. UM Świebodzice
Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Służby przygotowują się do wzmożonej pracy i już dziś apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Dla wszystkich osób chcących dotrzeć na groby bliskich komunikacją publiczną, mamy dobrą informację – 1 listopada miejskimi autobusach jeździmy bezpłatnie.

Przypominamy, że nastąpią także zmiany w organizacji ruchu pojazdów na ul. Browarowej – prowadzącej na cmentarz przy ul. Wałbrzyskiej. W dniu 1 listopada ulica Browarowa będzie ulicą jednokierunkową, od strony ul. Skłodowskiej. Parkowanie będzie dopuszczone tylko po jednej stronie (prawej) jezdni. Jednak miejsc parkingowych w pobliżu tej nekropolii z pewnością nie zabraknie – bezpłatne parkingi dla kierujących pojazdami będą zorganizowane na terenie marketów: Biedronka, Tesco oraz PSB Mrówka.

Straż Miejska i Policja apelują do pieszych i zmotoryzowanych o zachowanie ostrożność i zmniejszenie prędkości w obrębie cmentarzy.
- Proszę kierowców o stosowanie się do wskazówek kierujących ruchem drogowym strażników miejskich, zwracamy się także z gorącym apelem do osób, które przyjadą na groby swoich bliskich samochodami, o nie pozostawianie w nich cennych przedmiotów: nawigacji GPS, telefonów, laptopów, toreb – mówi Łukasz Gil, Komendant Straży Miejskiej w Świebodzicach. – Podobnie, jeśli chodzi o osoby, porządkujące groby – nie pozostawiajmy bez opieki torebki czy telefonu, niestety okazja czyni złodzieja w tym czasie, gdy jesteśmy zajęci sprzątaniem czy modlitwą, ktoś może to wykorzystać – podkreśla Gil.

Tego dnia nie zapłacimy za przejazd komunikacją miejską – 1 listopada będzie ona bezpłatna. Autobusy będą kursować tak, jak w dzień powszedni – od godz. 7:00 do 21:00, dodatkowo każdy kurs będzie dojeżdżał na cmentarz przy ul. Kamiennogórskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group