Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 950
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Wakacje w mieście

Środa, 28 czerwca 2017, 9:38
Autor: red
Świebodzice: Wakacje w mieście
Fot. UM Świebodzice
Przed nami dwa miesiące letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Jak co roku samorząd Świebodzic przygotował sporo atrakcji dla tych, którzy pozostają na wakacje w mieście. Najwięcej będzie się działo tradycyjnie w Miejskim Domu Kultury oraz na obiektach OSiR–u, który przygotował sportową półkolonię.

Tegoroczny wypoczynek z MDK będzie miał nieco inny charakter –warsztatów i zajęć w ramach sekcji działających w MDK. W większości zajęcia będą się odbywać na świeżym powietrzu, nie ma ograniczeń jeśli chodzi o liczbę osób.

Do wyboru zajęcia plastyczne, muzyczne, rusznikarstwo, przygoda z liną, szachy, masterchef, czyli gotowanie na wesoło.
Półkolonia rozpoczyna się 3 lipca i potrwa do 28 lipca.

Gdy skończy się odpoczynek w MDK-u, zapraszamy na sportowe zajęcia do OSiR-u. Tu obowiązywać już będą zapisy i wpisowe w wysokości 150 zł za turnus. W ramach tej opłaty dzieci będą miały zagwarantowane zajęcia codziennie od godz. 9:00-15:00, z instruktorami i wychowawcami. Będą to przede wszystkim zajęcia sportowe, z wykorzystaniem wszystkich obiektów OSiR-u. Sportowa półkolonia rozpocznie się 31 lipca i potrwa do 18 sierpnia.

Szczegóły i karta kwalifikacyjna do pobrania znajdują się na stronie www.osir.swiebodzice.pl

Zajęcia dla swoich podopiecznych przygotowuje także świetlica środowiskowa „Tęczowa Gromada”. Półkolonia startuje już 1 i potrwa do 31 lipca. W planach świetliczaki mają wycieczki wyjazdowe, wyjścia na basen i kino na zakończenie. A dla kolejnych pięćdziesięcioro dzieci z rodzin objętych wsparciem Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzicach w sierpniu pojedzie na letnią kolonię do Łaz.

Koloniści spędzą dwa tygodnie w Ośrodku Wypoczynkowym "Posejdon", mając zapewnione 4 posiłki dziennie oraz mnóstwo atrakcji.

Urozmaiceniem wypoczynku nad morzem będzie całodniowa autokarowa wycieczka do Kołobrzegu wraz z rejsem statkiem oraz zabawą w parku wodnym "Millenium". Mali koloniści czas wolny spędzać będą na różnego rodzaju konkursach, zabawach, grach oraz zajęciach sportowych.

Wypoczynek potrwa od 5 do 18 sierpnia.

Przez całe lato będą się także odbywać wakacyjne zajęcia w Oddziale Dziecięcym Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Półkolonie dla swoich uczniów organizują także Szkoła Podstawowa Nr 4 i Zespół Szkół Integracyjnych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group