Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 1023
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Walka z Wojewódzkim Sądem Administracyjnym

Poniedziałek, 3 października 2011, 19:57
Aktualizacja: 19:58
Autor: UM Świebodzice
Świebodzice: Walka z Wojewódzkim Sądem Administracyjnym
Fot. użyczone
Gmina Świebodzice będzie walczyć przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym o uznanie zaskarżonych przez Wojewodę Dolnośląskiego pięciu uchwał dotyczących miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Rada Miejska upoważniła burmistrza do reprezentowania jej przed WSA.

Wojewoda Dolnośląski uznał, że mpzg obszarów: Św. Ojca Pio, Solnej, Zamkowej, Rekreacyjnej i Cierni, które Rada Miejska zatwierdziła w czerwcu tego roku, zawierają wady prawne. Wcześniej jednak, po ich uchwaleniu i sprawdzeniu przez nadzór prawny Urzędu Wojewódzkiego nie zostały one podważone ani uchylone, lecz opublikowane w Dzienniku Ustaw Województwa Dolnośląskiego.
Ku zaskoczeniu władz samorządowych wojewoda, po opublikowaniu uchwał, wniósł skargę administracyjną. To wzbudza wiele zastrzeżeń.

Wojewoda dysponuje aparatem administracyjnym, który na etapie nadzoru może uchylić wadliwe akty prawne samorządów, jednak w naszym przypadku tak się nie stało – tłumaczył radnym podczas sesji zastępca burmistrza miasta Ireneusz Zyska. Nie dopatrzono się nieprawidłowości, skoro uchwały zostały opublikowane. Teraz ten sam aparat administracyjny je kwestionuje. To może podważać zaufanie obywateli do instytucji administracyjnej w szerokim sensie.
Wojewoda kwestionuje w wymienionych dokumentach m. in. fakt zastosowania przepisu o konieczności uzgadniania z konserwatorem zabytków prac ziemnych; zarzuca także nie uwzględnienie np. w mpzp ulicy Solnej terenów wymagających tzw. scalenia lub podziału.

(Rzecznik prasowy UM w Świebodzicach Agnieszka Bielawska-Pękala)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group