Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 934
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Warsztaty szkoleniowe „Ratujemy i uczymy ratować” dla klas młodszych

Sobota, 1 lutego 2014, 7:37
Autor: red.
Świdnica: Warsztaty szkoleniowe „Ratujemy i uczymy ratować” dla klas młodszych
Fot. użyczone
Jak co roku w Szkole Podstawowej nr 6 jest realizowany projekt edukacyjny „Ratujemy i uczymy ratować”. Został on zainicjowany przez Program Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Badaniem zostali objęci uczniowie z klas I-III. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej Anna Worobiec i Halina Styrna po odbyciu kursu „Ratujemy i uczymy ratować” przeprowadziły w klasach I-III zajęcia warsztatowe dotyczące pierwszej pomocy. W I semestrze 2013/2014 r. projekt był realizowany w klasach: Ia, Ib, Ic, Id, IIa, IIb, IIIb, IIIc.

Zajęcia dotyczyły utrwalenia zasad udzielania pierwszej pomocy podczas wypadku, omdlenia. Program ma charakter profilaktyczny, który ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których zależy od nas czyjeś życie.

Dzieci przypomniały sobie i utrwaliły podstawowe numery telefonów służb ratowniczych w Polsce: 997, 998, 999 i 112. Przede wszystkim uczniowie nauczyli się podstawowych czynności ratujących życie: sprawdzanie przytomności, bezpieczeństwo osoby poszkodowanej, wzywanie pomocy, sprawdzanie oddechu, pozycja boczna poszkodowanego, oddechy ratownicze. Zajęcia w innych klasach będą przeprowadzone w II semestrze.

(SP 6)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group