Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1028
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Waryńskiego do remontu

Sobota, 18 sierpnia 2018, 11:42
Autor: red
Świdnica: Waryńskiego do remontu
Fot. UM Świdnica
W pierwszej połowie września rozpocznie się remont fragmentu ulicy Waryńskiego w Świdnicy.

Wykonawcą tego zadania będzie Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów, które wybrane zostało w ramach przetargu. Prowadzone prace drogowe będą wiązały się z utrudnieniami dla kierowców.

Przebudowany zostanie odcinek drogi od budynku nr 33 do 45. W ramach zadania zostanie usunięta istniejąca warstwa ścieralna jezdni, rozebrany będzie krawężnik, obrzeża oraz chodnik po stronie skarpy. Roboty budowlane będą obejmować wykonanie nowych przykanalików i studzienek deszczowych w celu odwodnienia jezdni oraz zatoki postojowej. Wykonany zostanie nowy chodnik z kostki betonowej, krawężniki oraz nowa warstwa ścieralna jezdni.

- To kolejny odcinek jezdni w mieście, który wymagał pilnego remontu. Mieszkańcy ulicy Waryńskiego sygnalizowali nam zły stan nawierzchni drogi i chodników, co przyspieszyło nasze działania – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Wartość prac to 459 939 zł. Termin ich zakończenia planowany jest do końca bieżącego roku, w tym wykonanie nowej nawierzchni do końca października.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group