Poniedziałek, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 555
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ważna informacja dla poszkodowanych przez grad i suszę

Wiadomości: Strzegom
Piątek, 4 września 2015, 6:40
Aktualizacja: 7:16
Autor: opr.red.
Fot. www.strzegom.pl
Burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta złożył wniosek o powołanie przez wojewodę dolnośląskiego komisji do spraw szacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody spowodowane przez suszę, grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powódź, huragan, piorun, obsunięcie się ziemi lub lawinę.

Przypomnijmy, że 11 sierpnia 2015 r. w gminie Strzegom wystąpiły opady deszczu i gradu, powodujące uszkodzenia upraw kukurydzy, warzyw, ziemniaków, buraków cukrowych. Uszkodzone i zbite zostały zalążki, owoce, kolby, łodygi i liście. W wyniku gradobicia najbardziej ucierpiały wsie: Godzieszówek, Tomkowice, Modlęcin, Stawiska i Granica.

Natomiast w miesiącach od czerwca do sierpnia skąpe opady deszczu na terenie całej gminy spowodowały wystąpienie deficytu wody, a tym samym wysuszenie roślin uprawnych kukurydzy, ziemniaka, buraka cukrowego, warzyw, roślin strączkowych. Spowodowało to niewykształcenie się i zasychanie zawiązków owoców i nasion, obumieranie części naziemnych roślin. Osoby, których gospodarstwa ucierpiały w wyniku warunków pogodowych mogą składać wnioski o oszacowanie szkód. Wnioski dostępne są w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego w Strzegomiu (parter, pok. 15) lub u sołtysów. Można jest też pobrać ze strony: http://www.duw.pl/pl/urzad/wydzialy/wydzial-nieruchomosci-r/...

Szczegółowych informacji udziela Wydział Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Wsi, tel. 74 8560-521.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group