Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 965
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: WenDo – metoda przeciwdziałania przemocy wobec kobiet i dziewcząt

Wtorek, 26 czerwca 2018, 13:42
Autor: red
Żarów: WenDo – metoda przeciwdziałania przemocy wobec kobiet i dziewcząt
Fot. UM Żarów
Fundacja Feminoteka, w ramach projektu "Inspiring Women" ogłosiła konkurs na zorganizowanie w swojej miejscowości (do 50 tys. mieszkańców) warsztatów WenDo – samoobrona i asertywność dla dziewcząt.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarowie przystąpił do konkursu, na skutek czego Gmina Żarów znalazła się wśród 15 gmin/miejscowości całej Polski, w których zrealizowano bezpłatne warsztaty prowadzone przez wykwalifikowaną trenerkę Joannę Piotrowską.

Warto dodać, że WenDo trafiło z Kanady do Europy Zachodniej i rozwijało się bardzo szybko, szczególnie we Francji i w Niemczech, wzbogacając się o coraz nowe elementy i pomysły na to, jak bronić się przed atakiem, a przede wszystkim o to, jak do niego nie dopuścić. W Polsce WenDo pojawiło się w 2001 roku, gdzie odbywały się pierwsze kursy dla przyszłych trenerek. Dzisiaj na terenie całej Polski działa 16 trenerek WenDo.

W Szkole Podstawowej w Żarowie w dniach 16.05.2018 r. i 17.05.2018r. 12 dziewcząt wzięło udział w warsztatach WenDo. Dziewczynki podczas zajęć uczyły się, jak poczuć siłę, podnieść poczucie wartości oraz ochronić własne granice fizyczne i psychiczne, aby w każdej sytuacji: w miejscu publicznym, na ulicy, w pracy, w domu, w szkole - przestać czuć się bezradną i bezbronną. Poznając swoje granice uczyły się, jak szanować granice innych ludzi. Dzięki warsztatom dowiedziały się , jak rozpoznać zagrażające sytuację i jak reagować. Podczas warsztatów miały okazję trenować najprostsze techniki samoobrony (ciosy, kopnięcia, uwolnienia), a także pracowały z głosem, ciałem i postawą, aby nie dopuścić do agresji, a w razie zagrożenia skutecznie się obronić.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group