Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 645
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Więcej na autobusy

Środa, 15 kwietnia 2015, 10:49
Aktualizacja: 14:20
Autor: red.
Świebodzice: Więcej na autobusy
Fot. UM Świebodzice
Podczas VII Sesji Rady Miejskiej w Świebodzicach radni jednogłośnie przyjęli zmiany w budżecie miasta na 2015 rok. Jedną z istotniejszych zmian było przesunięcie środków na zakup autobusów dla miejskiej komunikacji – jak wyjaśniał burmistrz Bogdan Kożuchowicz zmiana była niezbędna, by móc podpisać umowę z wykonawcą naszych pojazdów i by ten zmieścił się w czasie z ich realizacją.

Dodatkowa kwota na przetarg dotyczący miejskich autobusów to 64 tys. zł. Przypomnijmy, że Gmina Świebodzice otrzymała duże dofinansowanie ze środków unijnych na to zadanie: 3 560 477, 75 zł, tj. 84,99% kwoty całkowitych wydatków kwalifikowanych. W ramach tego projektu zakupione będą trzy najnowocześniejsze, w pełni ekologiczne autobusy. Wprowadzono także nowe zadanie inwestycyjne - rewitalizacja ulicy Krasickiego - 105 tys. zł.

Zwiększył się także plan dochodów gminy o kwotę 154.844 zł - to dotacja z budżetu państwa na dofinansowanie wydatków z zakresu świadczeń pomocy materialnej dla uczniów o charakterze socjalnym.

Pod koniec sesji głos zabrała także Dominika Chylińska z Fundacji PROM, koordynatorka projektu "Senior - aktywny obywatel", który będzie realizowany w naszym mieście wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Projekt dotyczy aktywizacji osób w wieku 60+ oraz integracji pokoleniowej. Weźmie w nich udział 30 seniorów i 5 osób poniżej 30. roku życia. Uczestnicy będą brali udział w różnego rodzaju warsztatach, zajęciach edukacyjnych i sportowych.

- Celem tego przedsięwzięcia jest opracowanie przez uczestników projektu diagnozy społecznej potrzeb takich właśnie osób - mówiła koordynatorka. - To sami seniorzy mają stwierdzić, jakie są ich potrzeby i jak można je realizować, np. we współpracy z Radą Miejską czy samorządem. Ruszamy od maja, projekt potrwa do końca roku, a jeśli okaże się, że ta formuła się sprawdza, spróbujemy postarać się o kolejne środki.

Szczegółowe informacje o projekcie i naborze uczestników będą rozpowszechniane w formie plakatów w miejscach ogólnodostępnych, w których spotykają się potencjalni uczestnicy projektu - m.in. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Świebodzicach, Miejskim Domu Kultury i w Urzędzie Miejskim.

Koszt realizacji projektu to 76 055.00 zł.

(Agnieszka Bielawska-Pękala)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group