Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 997
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Wieczerza Wigilijna w gminie Strzegom

Czwartek, 22 grudnia 2016, 8:14
Autor: red
Strzegom: Wieczerza Wigilijna w gminie Strzegom
Fot. UM Strzegom
Tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia odbyła się w Strzegomiu Wieczerza Wigilijna dla mieszkańców naszej gminy.

Uroczystość była wspaniałym przeżyciem, dostarczyła wszystkim wielu wzruszeń, znakomicie odzwierciedliła atmosferę zbliżających się świąt.

Tegoroczna wieczerza odbyła się w Centrum Aktywności Społecznej "Karmel". Jej organizatorem byli: burmistrz Strzegomia, Strzegomskie Centrum Kultury oraz organizacje pozarządowe gminy Strzegom.

Uczestnicy tego wyjątkowego spotkania - jak to jest w zwyczaju - przełamali się opłatkiem, złożyli sobie życzenia, zaśpiewali kolędy, a także skosztowali tradycyjnych potraw wigilijnych. Po raz kolejny ludzie udowodnili, że można się zjednoczyć i razem przeżywać przygotowania do Bożego Narodzenia.

Uczestnikom spotkania życzenia świąteczne złożyli: burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta, ks. Marek Żmuda - proboszcz parafii pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej z Góry Karmel, przewodniczący Rady Miejskiej w Strzegomiu - Tomasz Marczak oraz - w imieniu organizacji pozarządowych - Eugenia Zasińska, przewodnicząca Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Strzegomiu.

Pięknym dopełnieniem niedzielnej wieczerzy były Jasełka, które - pod kierunkiem nauczycieli Małgorzaty Bobowskiej i Agnieszki Marczak - przedstawili uczniowie PSP nr 2 w Strzegomiu.

W świąteczny klimat wieczerzy wigilijnej świetnie wpisały się także stoiska z ozdobami bożonarodzeniowymi przygotowane przez uczniów Gimnazjum nr 2, uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Strzegomiu oraz przedstawicieli sekcji rękodzielnictwa artystycznego i haftu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group