Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 921
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Wieczorek poetycki

Piątek, 1 listopada 2019, 15:13
Autor: red
Strzegom: Wieczorek poetycki
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
W środę (23.10.2019 r.) w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu odbył się wieczorek poetycki: Koncert jesienny na dwa świerszcze i wiatr w kominie".

Organizatorkami tego niezwykłego przedsięwzięcia były panie: Ewa Tutka, Agnieszka Rut, Małgorzata Kucharska, Sylwia Glazer oraz Beata Orzechowska, które przygotowywała licealistów do prezentacji wierszy Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Utwory przedstawiane przez uczniów, w akompaniamencie szumiącego za oknem wiatru, nabierały tajemniczego charakteru, przeplatanego nicią niezwykłości oraz sielankowego spokoju. Słowa wypowiedziane przez licealistów nabierały jeszcze większej mocy, ponieważ recytowane były w jesiennej oprawie. Młodzież miała także możliwość popisania się talentem muzycznym ujawniającym się podczas interpretacji piosenek, które były dopełnieniem widowiska.

Nie zabrakło również interesujących małych form teatralnych. Scenka pt., Żarłoczna Ewa", która okazała się być prawdziwą wisienką na torcie, została odegrana przez wyżej wspomniane polonistyki oraz wicedyrektor Ewę Tutkę (tytułową Ewę). Wieczorek dopełniła gorąca herbata i słodkości, które w tym dniu smakowały wyjątkowo. Była to świetna okazja do podzielenia się wrażeniami z tego lirycznego spotkania uczniów i nauczycieli z rodzicami i gośćmi.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group