Czwartek, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 585
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Wiedza o bezpieczeństwie

Poniedziałek, 2 grudnia 2019, 13:25
Autor: red
Gmina Żarów: Wiedza o bezpieczeństwie
Fot. UM Żarów
XIX Turniej Wiedzy o Zagrożeniach i Bezpieczeństwie rozstrzygnięty. W czwartek, 28 listopada uczniowie wszystkich szkół podstawowych funkcjonujących na terenie gminy Żarów, zmagali się w ostatniej konkurencji, sportowym torze przeszkód.

Po podsumowaniu punktów zdobytych w teście wiedzy teoretycznej i praktycznej oraz w konkurencji sportowej, wszystkie osoby otrzymały nagrody rzeczowe, medale oraz puchary dla szkół. Podczas finału wśród wszystkich uczestników turnieju wylosowano nagrodę główną- deskorolkę elektryczną.

Wyniki XIX Turnieju Wiedzy o Zagrożeniach i Bezpieczeństwie:

I miejsce: Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie (32,62 pkt)
II miejsce: Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Zastrużu (31,75 pkt)
III miejsce: Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Imbramowicach (30 pkt)
IV miejsce: Szkoła Podstawowa im. Anny Jenke w Mrowinach (28,25 pkt)

– Turniej jest możliwy do realizacji dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji, bez których turniejowe zmagania nie byłyby możliwe do zrealizowania. Przez wiele miesięcy uczniowie przygotowywani byli przez pielęgniarki szkolne, psychologa, policjanta i szkolnych koordynatorów, za co serdecznie dziękujemy. Wszystkie nagrody sfinansowane zostały z budżetu gminy ze środków przeznaczonych na profilaktykę i rozwiązywanie problemów alkoholowych. Celem turnieju było zapoznanie dzieci i młodzieży z zagrożeniami życia codziennego, kształtowanie zachowań minimalizujących lub chroniących przed negatywnym oddziaływaniem substancji psychoaktywnych oraz przekazanie podstawowej wiedzy z zakresu uzależnień od substancji psychoaktywnych, prewencji oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej – mówi Marta Łoboda z żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Żarowie podczas pogadanek wręczyli uczniom wszystkich szkół odblaski, które zostały przekazane przez Urząd Miejski w Żarowie oraz firmę Daicel Safety Systems Europe z żarowskiej podstrefy ekonomicznej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group