Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 881
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Wielka metamorfoza

Niedziela, 11 grudnia 2016, 10:31
Aktualizacja: 13:33
Autor: red
Strzegom: Wielka metamorfoza
Fot. UM Strzegom
Zakończyła się największa tegoroczna inwestycja drogowa związana z przebudową trzech strzegomskich ulic: Kościuszki, Ofiar Katynia oraz Promenada, łączących się z drogą wojewódzką nr 374.

Dzięki tej inwestycji północna część Strzegomia całkowicie zmieniła swoje oblicze.

Przypomnijmy, że jest to już szósta "schetynówka" w naszej gminie - tym razem o wartości ok. 8 mln zł. Dofinansowanie w wysokości ok. 3 mln zł gmina Strzegom otrzymała z "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 - 2019". Ulice Kościuszki, Ofiar Katynia oraz Promenada zyskały nowe nawierzchnie, zjazdy, krawężniki, chodniki oraz miejsca postojowe z prawdziwego zdarzenia. Strzegomian z pewnością ucieszył fakt, że powstały - tak bardzo oczekiwane - ścieżki rowerowe. Całości dopełniło nowe oświetlenie, ławki parkowe, jak również kosze na śmieci oraz monitoring. Uroku dodały z pewnością nowe nasadzenia krzewów.

Z przebudowy dróg niezwykle zadowoleni są nasi mieszkańcy.
- W końcu nasze ulice wyglądają jak należy. Całość prezentuje się niezwykle okazale. Jestem pewny, że poprawi się również bezpieczeństwo pieszych i przejeżdżających tędy aut. Ja szczególnie się cieszę z nowo powstałych parkingów dla samochodów - podkreśla Piotr Kania, mieszkaniec ul. Kościuszki.

Zakończona właśnie gruntowna przebudowa trzech strzegomskich ulic była niezwykle potrzebna. Cieszy fakt systematycznej poprawy infrastruktury drogowej naszego miasta. Jeszcze w tym roku dowiemy się, czy gmina Strzegom otrzyma dofinansowanie na przebudowę ul. Paderewskiego i ul. Matejki w 2017 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group