Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 480
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Kraj: Wielki finał Szlachetnej Paczki

Poniedziałek, 10 grudnia 2012, 0:59
Aktualizacja: 0:59
Autor: red.
Świdnica/Kraj: Wielki finał Szlachetnej Paczki
Fot. użyczone
W Polsce tysiące rodzin żyje w biedzie – Szlachetna Paczka dociera do tych, których bieda jest niezawiniona, osób starszych, samotnych, schorowanych, rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi i osób, które dotknęło nieszczęście.

Szlachetna Paczka organizowana jest po raz dwunasty. Tylko w ubiegłym roku wartość pomocy przekazanej w paczkach przekroczyła 18 mln zł. W akcję zaangażowało się prawie 150 tys. darczyńców, w tym wiele znanych osób - Para Prezydencka Bronisław i Anna Komorowscy, Jerzy Dudek, siostry Radwańskie, polscy mistrzowie olimpijscy i liczne kluby piłkarskie. Akcji pobłogosławił także Ojciec Święty, Benedykt XVI.

W tym roku 11 wolontariuszy ze Świdnicy odwiedziło ponad 50 rodzin. Spośród nich do projektu zakwalifikowano 30. 8 grudnia odbył się wielki finał. Łącznie do przygotowania wszystkich paczek zaangażowało się ponad 150 osób a wartość prezentów przekracza 20 000 zł. Tych kilkadziesiąt rodzin z naszego miasta (wśród nich 4 ze Świebodzic) dzięki wspaniałym wolontariuszom i darczyńcom Święta spędzi w radosnej atmosferze.

- Bohaterstwo polega na przekroczeniu swoich spraw i zaangażowania się na rzecz innych. Chodzi o to, żeby przestać patrzyć na świat przez szybę własnego ciepłego domu, ale otworzyć okno, wyjść i zaangażować się - podkreślił ks. Stryczek.

W tym roku tak jak w ubiegłym finał odbył się w Sudeckim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ulicy Długiej 33 za co na ręce pracowników Centrum organizatorzy składają serdeczne podziękowania. Utwierdza nas to w głębokim przekonaniu, że miejsce to jest mieszkańcom bardzo potrzebne. Organizatorzy dziękują również firmie Colgate Palmolive za wsparcie dla rodzin w postaci środków czystości.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group