Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1018
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wielki sukces Kasprowiczan

Czwartek, 27 marca 2014, 7:26
Autor: red.
Świdnica: Wielki sukces Kasprowiczan
Fot. użyczone
Dwójka Kasprowiczan: Beata Janus (uczennica klasy 3p) i Andrzej Błażewicz (z klasy 2d) przeszli pomyślnie okręgowy etap Olimpiady Literatury i Języka Polskiego i znaleźli się w gronie uczniów zakwalifikowanych do zawodów centralnych.

Sukces Beaty i Andrzeja jest efektem nie tylko talentu i pasji literackiej czy teatralnej, ale także ogromnego wysiłku włożonego w przygotowanie do Olimpiady. Poza obszerną znajomością historii literatury Beata specjalizuje się w twórczości Witolda Gombrowicza i Andrzeja Bobkowskiego, a Andrzej - historii teatru i twórczości Witkacego.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za zmagania w Warszawie, które już wkrótce: w dniach 9-12 kwietnia nasi Olimpijczycy przystąpią do pisemnego etapu, w którym zmierzą się z formą rozprawki lub interpretacji porównawczej, dalej zaś czeka ich rozmowa dotycząca historii literatury i językoznawstwa.

Tytuł finalisty lub laureata jest równoznaczny ze zwolnieniem z egzaminu maturalnego z języka polskiego, tj. uzyskaniem wyniku 100%. Opiekunami są panie Alina Szeptycka i Beata Wierzbicka. Beacie i Andrzejowi życzymy połamania piór!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group