Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 930
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Wiosenne nasadzenia przy osiedlowym skwerze

Niedziela, 13 maja 2018, 15:14
Aktualizacja: 17:15
Autor: red
Żarów: Wiosenne nasadzenia przy osiedlowym skwerze
Fot. UM Żarów
Skwer przy Pomniku Pamięci Narodowej w Żarowie to miejsce szczególne dla wszystkich mieszkańców. To tutaj spotykają się wszyscy, w rocznicę kolejnych obchodów święta 11 listopada oraz Konstytucji 3 Maja. To tutaj Żarowianie oddają hołd bohaterom walczącym o niepodległą Polskę.

W minionym roku skwer nabrał nowego wyglądu, bo w miejscu starego chodnika powstała nowa ścieżka z kostki betonowej. Teraz, na wiosnę zrobiło się tutaj bardziej kolorowo. To efekt prac, jakie zrealizowane zostały kilka dni temu. Cały skwer obsadzony zostały ozdobnymi krzewami i roślinami. Teraz to taki estetyczny zakątek na żarowskim osiedlu.
- To już kolejne miejsce na terenie naszego miasta, które zyskało nowy wygląd. Zakończyły się już prace związane z wiosennymi nasadzeniami kwiatów. Skwer przy żarowskim Pomniku Pamięci Narodowej zapełnił się ozdobnymi krzewami i kolorowymi kwiatami. Zasiana została tam również trawa. Zrobiło się bardziej zielono i kolorowo. Był to drugi etap prac zrealizowany w tym miejscu. W minionym roku, przy osiedlowym skwerze wykonano nową ścieżkę z kostki betonowej. Skwer został także przebudowany, skuto starą nawierzchnię z płyt betonowych i położoną nową nawierzchnię chodnikową. Teraz, teren zyskał nowe nasadzenia - mówi Michał Działowski z Referatu Komunalnego Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Prace przy ukwieceniu skweru przy Pomniku Pamięci Narodowej w Żarowie kosztowały 12.571,00 złotych. Inwestycja została sfinansowana ze środków własnych budżetu gminy Żarów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group