Wtorek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 1003
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Witają wiosnę

Niedziela, 21 marca 2021, 7:02
Autor: red
Świdnica: Witają wiosnę
Fot. organizatorzy
Młodzi radni witają wiosnę i zapraszają do współpracy.

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Po długiej zimie wyczekujemy jej z tęsknotą i jest to duży powód do radości dla wszystkich zmęczonych zimnem i wcześnie zapadającym mrokiem. Młodzieżowa Rada Miasta Świdnicy postanowiła przywitać wiosnę w nietypowy sposób - przypominając mieszkańcom znane cytaty dotyczące tej pory roku.

Plakaty z wiosennymi cytatami pojawią się w najbliższą niedzielę między innymi w miejskich autobusach i na słupach ogłoszeniowych. Weź wiosnę do domu i oderwij jeden z cytatów – namawiają młodzi radni. Jednocześnie zachęcają świdnicką młodzież, aby wstąpiła w ich szeregi.

- To zaproszenie dla uczniów szkół średnich i wszystkich „młodych duchem”, którzy chcą pracować na rzecz miasta i swoich rówieśników – mówi Magdalena Okniańska, koordynatorka Młodzieżowej Rady Miasta w Świdnicy.

Jednym z pomysłów na angażowanie młodych ludzi jest powoływanie młodzieżowych rad miast, dzięki którym mogą oni zgłaszać swoje potrzeby i opinie „dorosłym” radom, ale również uczyć się postaw obywatelskich oraz zasad działania instytucji samorządowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group