Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 952
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wizyta dziennikarzy

Poniedziałek, 29 czerwca 2020, 11:03
Autor: red
Świdnica: Wizyta dziennikarzy
Fot. UM Świdnica
Do Świdnicy przybyli dziennikarze i blogerzy turystyczni z czołowych ogólnopolskich mediów.

Piętnastu dziennikarzy i blogerów turystycznych przybyło w ten weekend do Świdnicy, by w ramach organizowanej przez Referat Turystyki Urzędu Miejskiego wizyty studyjnej, zapoznać się z ofertą turystyczną miasta i jego okolic. Wśród uczestników jest także znany dziennikarz telewizyjny i podróżnik - Jakub Porada, czy górołaz, organizator wycieczek i imprez turystycznych, dziennikarz Onetu - Albin Marciniak. Świdnickie study tour jest pierwszą, organizowaną w warunkach COVID-owych tego typu akcją branżową w Polsce. Dotąd żadne miasto, ani gmina, korzystająca z podobnych jak Świdnica narzędzi promocji turystycznej nie podjęło się organizacji popularnych w branży turystycznej wizyt studyjnych w obowiązujących warunkach sanitarnych. Niektóre miasta zaprosiły media na wirtualne study tour, Świdnica postanowiła przetrzeć szlaki i zrobić spotkanie promujące walory turystyczne miasta jak dawniej, z zachowaniem jednak obowiązujących warunków bezpieczeństwa.
- Gdy tylko pojawiła się taka możliwość i nieco złagodzono przepisy dotyczące funkcjonowania atrakcji turystycznych, obiektów noclegowych i restauracji rozesłaliśmy zaproszenia do udziału w wizycie studyjnej do dziennikarzy turystycznych z Polski i blogerów będących inspiracją dla wielu indywidualnych turystów. I zastanawialiśmy się, jak zareagują, czy odpiszą nam: czy wy zwariowaliście, czy jednak je przyjmą. Okazało się, że większość się ucieszyła i wręcz powiedziała „wreszcie ktoś się przełamał, wracajmy do normalności” - mówi Sylwia Osojca-Kozłowska, kierownik Referatu Turystyki Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Poprzez organizację wizyty studyjnej miasto chce zwrócić uwagę gości na atrakcyjność swojego dziedzictwa kulturowego, które objawia się w wielowątkowej i wielokulturowej historii Świdnicy. Z drugiej strony chodzi o to, by pokazać, że działające podmioty podejmujące turystów spełniają wszelkie obowiązujące standardy, a wiec turyści mogą czuć się w Świdnicy bezpiecznie.
- Tegoroczny program przygotowaliśmy tak, by naszym gościom pokazać Świdnicę znaną i nieznaną, oczywistą i mniej oczywistą. Chcemy zwrócić uwagę dziennikarzy i blogerów również na takie elementy dziedzictwa kulturowego naszego miasta, które stanowią duży potencjał turystyczny i wymagają zagospodarowania. Siła mediów zawsze jest duża, być może dzięki niej znajdzie się ktoś, kto zechce w takie miejsca zainwestować. Dlatego, oprócz sztandarowych obowiązkowych obiektów takich jak m.in. Kościół Pokoju, Katedra Świdnicka, Wieża Ratuszowa, Muzeum Dawnego Kupiectwa, basteja strzegomska, starówka, dziki, pałac opatów cysterskich, samolot „Czerwonego Barona”, relikty Twierdzy Świdnickiej, dziennikarze i blogerzy będą mieli okazję obejrzeć słynną niedziałającą amplifikatornię – stację wzmacniakową sygnału działającą podczas II wojny światowej będącą w zasobach firmy Orange oraz świdnickie podziemia. Opowiemy również o tym, co warto odwiedzić w okolicach Świdnicy, na obszarze innych, sąsiadujących z naszym powiatem gmin z powiatu wałbrzyskiego i dzierżoniowskiego, gdyż Świdnica to z jednej strony piękne, historyczne miasto, z drugiej bardzo dobra baza wypadowa w inne ciekawe miejsc, gdzie można zobaczyć kolejne wartościowe zabytki czy wypocząć aktywnie wędrując po górach – dodaje Sylwia Osojca-Kozłowska.

Organizacja wizyty studyjnej przekłada się na bezpłatne, pełnowartościowe, rzetelne publikacje o Świdnicy dla turystów (w prasie drukowanej i internecie), liczne wstawki na portalach społecznościowych, których wartość finansowa przekracza kilkadziesiąt tysięcy złotych.
- Nieplanowaną, darmową reklamę Świdnica miała już dzisiaj. Paweł Kunz, ekspert i dziennikarz turystyczny miał wejście na żywo o godz. 11:30 na antenie TVN24. Z tarasu wieży ratuszowej opowiadał o naszym mieście zapraszając do niego – dodaje Sylwia Osojca-Kozłowska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group