Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 886
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Woda jeszcze lepsza

Piątek, 30 grudnia 2016, 7:31
Autor: red
Strzegom: Woda jeszcze lepsza
Fot. UM Strzegom
Spółka Wodociągi i Kanalizacja w Strzegomiu zakończyła długo oczekiwaną przez mieszkańców inwestycję dotyczącą modernizacji technologii uzdatniania wody na stacji w Żelazowie. Koszt inwestycji to prawie 2 mln zł.

- W dość krótkim terminie realizacji, tj. od 30 marca 2016 r. do 15 października 2016 r. dokonano modernizacji nie tylko ciągu technologicznego, ale również przebudowano budynek stacji wraz z pomieszczeniami dozowania reagentów, które obecnie spełniają obowiązujące przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy – wyjaśnia Dorota Borkowska, prezes spółki WiK. Prace rozpoczęły się od zamontowania i uruchomienia filtra zastępczego wraz z dozownikami środków chemicznych na zewnątrz budynku stacji.

Wykonanie tymczasowej instalacji technologicznej pozwoliło na rozpoczęcie robót wewnątrz budynku, a także zapewniało ciągłość dostawy wody odbiorcom w Żelazowie, Żółkiewce, Kostrzy, Godzieszówku, Goczałkowie, Rogoźnicy i Goczałkowie Górnym. Z problemem nieodpowiedniej jakości wody, pod względem wizualnym, ok. 3600 mieszkańców tych miejscowości zmagało się prawie od początku powstania stacji, czyli od 1997 r., dlatego też zapadła decyzja o konieczności jej modernizacji.

Oprócz szeregu prac architektoniczno–konstrukcyjnych (m.in. rozbiórka stropu i montaż nowego sufitu, rozbiórki ścian działowych i budowa nowych) i elektrycznych wykonano również prace sanitarno-technologiczne (m.in. zdemontowano istniejącą technologię uzdatniania wody i wybudowano nową, wyremontowano obudowę studni głębinowej nr I, wybudowano zbiornik wody surowej wraz z wieżą napowietrzającą, a także wyremontowano trzy zbiorniki wody czystej).

- Dzięki napowietrzaniu wody surowej oraz poprzez zastosowanie dwustopniowej, zamiast jednostopniowej filtracji wody, znacznej poprawie uległy właściwości organoleptyczne wody – mówi Dorota Borkowska.

W wyniku inwestycji powstał nowoczesny, w pełni zautomatyzowany i monitorowany obiekt. Wykonawcą robót było konsorcjum firm: Funam sp. z o.o. z Wrocławia i Krevox Europejskie Centrum Ekologiczne sp. z o.o. z Warszawy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group