Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 706
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: WOŚP zaistniała w gminie

Wtorek, 31 stycznia 2023, 11:59
Aktualizacja: 11:59
Autor: red
Gmina Świdnica: WOŚP zaistniała w gminie
Fot. Gmina Świdnica
Po raz pierwszy gmina Świdnica włączyła się w działania WOŚP organizując sztab przy współpracy ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury. Dzięki wspaniałej współpracy organizatorów (dyrektora i pracowników Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Urzędu Gminy Świdnica), sołectw, radnych, przyjaciół gminy – udało się uzyskać świetny wynik zbiórki. Do tej pory naliczyliśmy aż 58 894,29 zł, a to jeszcze nie koniec! Środki zebrane do puszek wciąż są liczone.

Tego dnia w hali sportowej w Witoszowie Dolnym nie zabrakło mnóstwa atrakcji dla najmłodszych – dmuchanych zjeżdżalni, zabaw z animatorami, malowania twarzy, wielkich maskotek, a także strefy gastro, wypełnionej przysmakami od lokalnych gospodyń, kuchni polowej, czworonożnych gości, wśród których znalazł się piękny kuc, a także filmowa gwiazda nominowanego do Oskara „IO” – osiołek Kuba z Lubachowa. Na scenie zaprezentowali się wyjątkowi artyści, a były to występy muzyczne, teatralne i taneczne. Ważnym punktem wieczoru były licytacje gadżetów i voucherów przekazanych od zaprzyjaźnionych firm i mieszkańców naszej gminy. Wśród nich znalazły się między innymi przekazany przez wójt gminy Świdnica Teresę Mazurek pejzaż pochodzącego z Ukrainy Vladislava Mikhailovicha Metyolkina, wylicytowany przez radnego Rady Gminy Świdnica i jednocześnie sołtysa wsi Burkatów - pana Bronisława Dratwę, a także wylicytowana przez wójt gminy koszulka czterokrotnej mistrzyni Polski w Steel Dart Aleksandry Grzesik-Żyłki – którą zawodniczka przekazała osobiście. Licytacje poprowadzili niezawodni konferansjerzy – Rafał Pawłowski oraz Łukasz Grabicki, we współpracy z Moniką Matuszewską oraz Urszulą Paszkot. Całość zwieńczyło barwne, wzruszające, wyjątkowe – laserowe ‘Światełko do nieba”.

W imieniu organizatorów gminnego finału serdecznie dziękujemy sołectwom, które w swoich wsiach zorganizowały wydarzenia towarzyszące, wszystkim zaangażowanym w przygotowanie oraz gminnego wydarzenia, a także sponsorom i darczyńcom. Jesteście wspaniali. Z wami możemy grać do końca świata i jeden dzień dłużej!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group