Piątek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 490
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wratislawia Cantans zagra w Świdnicy

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 28 sierpnia 2009, 9:08
Aktualizacja: Poniedziałek, 31 sierpnia 2009, 21:18
Autor: MaTa
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Wrocław, Bielawa, Milicz, Głogów, Szczawno Zdrój, Polkowice, Oława, Jawor, Jelcz Laskowice, Bardo, Brzeg Opolski, Lubiąż, Bolesławiec i oczywiście Świdnica. W tych miastach już niebawem będzie można usłyszeć koncerty w wykonaniu najlepszych artystów sceny międzynarodowej.

Wspaniała uczta muzyczna jaką jest niewątpliwie Wratislawia Cantans rozpocznie się już 5 września. W katedrze św. Marii Magdaleny w Wrocławiu usłyszymy II Symfonię c-moll „Zmartwychwstanie” Gustava Maklera. Koncert poświęcony będzie inicjatorowi i twórcy Wratislavii Cantans – Andrzejowi Markowskiemu w 85 rocznicę urodzin. Świdnica również po raz kolejny znalazła się na koncertowej mapie Wratislawi. W ramach 44. Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans wystąpi Kronos Quartet – legendarny kwartet smyczkowy założony w San Francisco. – Chcemy, by mieszkańcy i goście, którzy przyjadą do Świdnicy, mieli okazję skorzystać z ciekawej propozycji kulturalnej. Z tego też powodu i w tym roku – mimo kryzysu oraz ograniczeń w wydatkach – zdecydowaliśmy się wesprzeć kolejną edycję festiwalu – mówi Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy.
Kronos Quartet tworzą David Harrington (skrzypce), John Sherba (skrzypce), Hank Dutt (altówka), Jeffrey Zeigler (wiolonczela). Grupa wykonała tysiące koncertów na całym świecie, wydając ponad 40 nagrań, współpracując z największymi kompozytorami i wykonawcami. Muzycy tworzą także setki dzieł i aranżacji na kwartet smyczkowy oraz liczne ścieżki dźwiękowe do filmów m. in. „Requiem dla snu”. W repertuarze świdnickiego koncertu znajdzie się przede wszystkim muzyka współczesna kompozytorów z całego świata.
– Na festiwalu nie ma miejsca na koncerty przeciętne. Tutaj występują artyści najwyższego formatu. Świdnicki koncert będzie wyjątkowy również ze względu na wyjątkowość miejsca, w którym się odbędzie – zapewnia Andrzej Kosendiak, dyrektor generalny festiwalu Wratislavia Cantans.
MaTa

Bilety na koncert Kronos Quartet w Kościele Pokoju (11 września, godz. 19.00) są już dostępne w Świdnickim Ośrodku Kultury (Rynek 43), od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00 oraz w dniu koncertu od godz. 18.00.
Ceny biletów: VIP – 200 zł, normalne – 100 zł, ulgowe – 40 zł. Wejściówki obowiązujące wyłącznie na miejsca stojące będą sprzedawane w cenie 25 zł na 30 minut przed koncertem..

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group