Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 494
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki/Jičín: Wrota do bajki zamknięte

Wtorek, 21 września 2010, 17:15
Aktualizacja: 17:16
Autor: KO
powiat świdnicki/Jičín: Wrota do bajki zamknięte
Fot. SP w Świdnicy
Podsumowano już projekt „Brána do pohádky – Wrota do bajki”, dzięki któremu po obu stronach naszej południowej granicy wymieniano doświadczenia, organizowano imprezy i promowano partnerskie regiony.

Delegacja z powiatu świdnickiego w czeskim Jičínie gościła w ramach wspólnego projektu realizowanego przy udziale środków z Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007 - 2013. Podsumowano tam roczną współpracę.

- Wręczyliśmy również nagrody laureatom konkursu fotograficznego z Jičína, który odbył się podczas świdnickiego Festiwalu Bajki – mówi Monika Pasternak z biura do spraw europejskich świdnickiego starostwa, odpowiedzialna za realizację projektu po stronie polskiej. Co zyskano dzięki bajkowemu projektowi? Udało się rozbudować infrastrukturę kulturalno-rekreacyjną w Jičínie, zorganizować imprezy kulturalne dla mieszkańców Czech i Polski oraz wypromować oba partnerskie regiony. Z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na projekt poszło 240.949,37 euro dotacji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group