Czwartek, 18 lipca
Imieniny: Kamila, Karoliny, Szymona
Czytających: 932
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Wybierali szkoły

Środa, 19 czerwca 2024, 7:10
Aktualizacja: 11:11
Autor: red
powiat świdnicki: Wybierali szkoły
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Absolwenci szkół podstawowych mieli czas do przedwczoraj na podjęcie decyzji o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej w szkołach ponadpodstawowych. 774 z nich wybrało na pierwszym miejscu szkołę prowadzoną przez Powiat Świdnicki.

W tym roku zauważalny jest wzrost popularności branżowych szkół I stopnia, bo aż 11,2% kandydatów wybrało na pierwszym miejscu ten typ szkoły. Niezmiennie jednak najczęściej wybieranym typem szkoły są licea ogólnokształcące, do których akces zgłosiło 47,7% uczniów klas ósmych. 158 absolwentów szkół podstawowych położonych na terenie Powiatu Świdnickiego wybrało szkoły ponadpodstawowe prowadzone przez inne podmioty publiczne i niepubliczne.

Jeżeli chodzi o licea ogólnokształcące to po raz kolejny w rankingu popularności na pierwszym miejscu uplasowało się III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Świdnicy, do którego na jedno miejsce ubiega się 1,83 kandydatów. Wśród najpopularniejszych profili kształcenia w ogólniakach znajduje się również oddział w III LO. Jest to klasa o profilu psychologiczno-społecznym ze wskaźnikiem popularności 2,00 kandydata na jedno miejsce. Na drugim miejscu wśród ogólniaków znajduje się II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha w Świdnicy, do którego tegoroczny wskaźnik popularności wynosi 1,37 kandydatów na jedno miejsce, a w klasie o profilu biologiczno-chemicznym (medycznym) chce się uczyć 1,70 kandydata na jedno miejsce. Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego ze Strzegomia oraz Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej ze Świebodzic są również chętnie wybierane przez tegorocznych ósmoklasistów. Wśród najpopularniejszych profili jest profil społeczno-medialny (1,40 kandydata) i mundurowy (1,13 kandydata) w Strzegomiu oraz profil ogólny (1,13 kandydata) w Świebodzicach.

Wśród techników prym wiedzie od lat Zespół Szkół Ekonomicznych im. Wincentego Stysia w Świdnicy, do którego chce się dostać 1,22 kandydata na jedno miejsce, a klasa w zawodzie technik ekonomista cieszy się największym uznaniem, gdzie na jedno miejsce przypada 2,00 kandydatów. Do popularnych zawodów należą w tym roku technik informatyk w Zespole Szkół w Strzegomiu - wskaźnik popularności 1,50, technik pojazdów samochodowych w Zespole Szkół Mechanicznych im. Mikołaja Kopernika w Świdnicy - wskaźnik popularności 1,33, technik fotografii i multimediów w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Wincentego Stysia w Świdnicy - wskaźnik popularności 1,20 oraz technik programista w Zespole Szkół Budowlano-Elektrycznych im. Jana III Sobieskiego w Świdnicy - wskaźnik popularności 1,17 i technik eksploatacji portów i terminali w Zespole Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Żarowie - wskaźnik popularności 1,13.

Grzegorz Stawarz
Wydział Oświaty i Wychowania

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group