Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 958
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wybory uzupełniające do Rady Seniorów

Niedziela, 5 lutego 2017, 17:48
Autor: red
Świdnica: Wybory uzupełniające do Rady Seniorów
Fot. UM Świdnica
Od 2014 roku w Świdnicy działa Rada Seniorów. Ma ona za zadanie reprezentować interesy i potrzeby starszych mieszkańców w kontekście współpracy z władzami samorządowymi.

Jej rolą jest także formułowanie opinii dotyczących strategicznych i bieżących planów rozwoju gminy. Rada ma charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny.

Ze względu na wygaśnięcie mandatu dwóch członków Rady Seniorów, nastąpiła konieczność przeprowadzenia wyborów uzupełniających. Prezydent miasta zwołała Zgromadzenie Seniorów, które odbędzie się 22 lutego o godz. 16.30 w Świdnicy przy ul. Długiej 33, podczas którego, w tajnym głosowaniu wybranych zostanie 2 jej członków.
Kandydatów, czyli osoby, które ukończyły 60. rok życia i są mieszkańcami Świdnicy, zgłaszać mogą podmioty działające na rzecz osób starszych oraz sami zainteresowani, którzy uzyskają poparcie co najmniej 15 osób. Wzór zgłoszenia dostępny jest na tablicy ogłoszeń w Biuletynie Informacji Publicznej (www.swidnica.bip-gov.info.pl), w Referacie Organizacji Pozarządowych w budynku przy ul. Długiej 33 i w Urzędzie Miejskim w Wydziale Polityki Społecznej i Spraw Socjalnych.

Zgłoszenia na członka Zgromadzenia należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 17 lutego br. w Wydziale Polityki Społecznej i Spraw Socjalnych (pokój nr 126) lub przesłać na adres Urzędu Miejskiego w Świdnicy (decyduje data wpływu do Urzędu).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group