Wtorek, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 917
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wybrane spośród wielu

Sobota, 14 stycznia 2023, 9:25
Aktualizacja: 12:26
Autor: red
Świdnica: Wybrane spośród wielu
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 6 do 12 stycznia 2023 roku.

06.01.2022r. godz.6.41 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego w pobliżu jednej z posesji przy ulicy Westerplatte. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze zastali tam mężczyznę w podeszłym wieku, bez obuwia, z obrażeniami twarzy, mężczyzna był wychłodzony. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Poszkodowany został zabrany przez karetkę do szpitala „Latawiec”.

07.01.2023r. godz.22.40 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące nietrzeźwego mężczyzny, który załatwił swoje potrzeby fizjologiczne przed wejściem na dworzec PKP Świdnica Miasto. Osoba ta została ujęta przez patrol straży miejskiej i umieszczona do wytrzeźwienia w Policyjnej Izbie Zatrzymań. W dniu następnym po wytrzeźwieniu został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

10.01.2023r. godz.19.05 - dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące dwóch mężczyzn spożywających alkohol w rejonie ulicy Świętokrzyskiej. Na miejscu strażnicy potwierdzili zgłoszenie i ukarali miłośników trunków mandatami karnymi.

11.01.2023r. godz.14.40– dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mieszkanki jednego z budynków przy ulicy Bolesława Chrobrego, z którą od kilku dni nie ma żadnego kontaktu. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej, który potwierdził zgłoszenie. Po rozpytaniu sąsiadów ustalono, że kobieta powinna przebywać w domu. W tym czasie funkcjonariusze Policji również prowadzili podobne działania. Sprawdzono, czy kobieta nie przebywa w szpitalu, czy też nie została zabrana przez pogotowie. Próbowano nawiązać również kontakt z jej rodziną we Wrocławiu. Niestety działania te nie przyniosły żadnego rezultatu. Ostatecznie podjęto decyzję o wyważeniu drzwi. Na miejsce wezwano straż pożarną. Po otwarciu mieszkania stwierdzono, że starsza pani leżała w łóżku i była poważnie chora. Nie mogła nawet wezwać pomocy. Osoba ta została zabrany przez karetkę do szpitala „Latawiec”.

11.01.2023r. godz.20.00 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego w poczekalni dworca PKP Świdnica Miasto. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Mężczyzna zanieczyścił poczekalnię, używał słów wulgarnych, dopuścił się również nieobyczajnego wybryku. Za swoje zachowanie odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group